Mateusz Gradecki. Fot: Team Gradi

GRADI W VIERUMÄKI FINNISH CHALLENGE

W czwartek Mateusz Gradecki rozpoczął udział w Vierumäki Finnish Challenge. Do rywalizacji w swoim kolejnym turnieju Challenge Tour przystąpił o godzinie 14.20.

 

FINAŁ

Mateusz zakończył swój udział w turnieju rundą 70, która uplasowała go na pozycji 38 w klasyfikacji, współdzielonej z pięcioma zawodnikami.

Oto jak podsumowuje wydarzenia z Finlandii, gdzie jak się okazuje grał z lekką kontuzją: „To był ciekawy turniej. Pogoda bardzo zmieniła się w sobotę i nagle pole zrobiło się dużo trudniejsze. Bardzo wiało, ale ogólnie to pole było na mega, mega dobre wyniki. -23 zwycięzcy i jeszcze drugie miejsce -21 to naprawdę grubo.

Niestety pierwsze dwa dni po przyjeździe, po podróży, po jakichś dziwnych akcjach, wróciła mi kontuzja i przez dwa dni w sumie widywałem się tylko z fizjo i sam robiłem trochę rehabilitacji, żeby wrócić do formy. Nie grałem rundy próbnej we wtorek. Dopiero w środę spróbowałem grać i mniej więcej było ok, ale tak po trzech czterech dniach byłem trochę zmęczony. Bolała lewa strona przy żebrach, w okolicy mięśnia skośnego brzucha.

Na turniej pojechałem czując się naprawdę świetnie ze swingiem i ogólnie grą i trochę plany zmieniły się przez tę mini kontuzję, ale jest dobrze. Myślę , że następny turniej będę grał na 100%. Będę miał Nicka jako caddiego na następne trzy turnieje, więc czekam na kolejne starty.

Grałem nieźle, ale nie do końca byłem w swoim żywiole. Byłem zadowolony, że w ogóle mogę grać, dzięki pomocy fizjo turniejowego. Byłem bardzo dobrze nastawiony i może właśnie ta pierwsza runda była taka fajna, ale też wtedy były najłatwiejsze warunki. Ogólnie spoko – dobrze, że w ogóle grałem, po tym co się działo. Także gramy dalej”.

Pytany jak wpadły dwa eagle opisywał: „Eagle były na PAR piątkach, które były dość proste. Zagrałem dobre 'drajwy’ i raz trafiłem 4 iron na green i potem putta z pięciu metrów na dziewiątce.  Na dwunastce były driver i 6 iron na 2.5-3 metry”.

 

Z niesamowitym rezultatem -23 zwyciężył Duńczyk Marcus HELLIGKILDE.

Drugi, z również niesamowitym wynikiem -21, był Szwed Jesper SVENSSON, a trzeci Belg Christopher MIVIS (-21)

Już od środy przed Mateuszem i innymi zawodnikami Challenge Tour seria trzech turniejów, dwóch w Danii i jeden w Holandii.

 

KIBICUJEMY! #GoGRADI! 

 

 

RUNDA TRZECIA

Pierwsza dziewiątka z … dwoma parami. Był też drugi w tym turnieju eagle w wykonaniu Gradiego. Dzień z licznymi przygodami zakończony na PAR, z wynikiem -4 w klasyfikacji.

Na prowadzeniu, powiększający do pięciu uderzeń swoja przewagę  –  Duńczyk Marcus HELLIGKILDE. 

Drugi jest Szwed Jesper SVENSSON, a miejsce trzecim dzielą się: kolejny Szwed Pontus NYHOLM i Francuz Ugo COUSSAUD.

Mateusz rozpoczyna rundę finałową o 8.03. Razem z nim zagrają: Irlandczyk Robert Dawson i Szkot Craig Ross.

 

Kibicujemy! #GoGradi! 

 

RUNDA DRUGA

Mateusz zaczął fenomenalnie, od trzech birdie na czterech pierwszych dołkach. Zaraz potem zrobił cztery bogeye z rzędu. Drugie dziewięć dołków to dwa birdie i dwa pary, runda zakończona na +1, wynik -5 i pozycja T46, współdzielona z siedmioma graczami.

Na prowadzeniu jest wciąż Duńczyk Marcus HELLIGKILDE, który do rundy 61, dołożył w piątek 67 uderzeń.

Drugim miejscem dzielą się Szwed Jesper KENNEGARD i  Anglik Todd Clements

 

Gradi rozpoczyna trzecią rundę o 9.44. Razem z nim zagrają: Południowoafrykańczyk Martin ROHWER i Szwed Jens DANTORP – ten sam, który pokonał Adriana Meronka w dogrywce na Challenge Tour, w turnieju Ras Al Khaimah Golf Challange, w 2017 roku

golfchannel.pl/?news=adrian-meronk-wywiad-po-rak-golf-challenge

#GoMeronk! 

 

Kibicujemy! #GoGradi! 

 

RUNDA PIERWSZA

Mateusz rozpoczął batalię w Vierumäki Finnish Challenge od świetnej rundy 67. Co prawda na początku, na czwórce przytrafił się bogey – na dołku par 3, ale później było już tylko lepiej. Dwa birdie i eagle uzupełniły pierwszą dziewiątkę. Na drugich dziewięciu dołkach Gradi trafił kolejne dwa birdie i z wynikiem -5 plasował się na dzielonym miejscu dziewiętnastym.

Z fantastyczną rundą 61 prowadzi Duńczyk Marcus HELLIGKILDE, który oprócz bogeya na osiemnastce trafił jeszcze dziesięć birdie i eagla!

Drugą pozycją, z wynikiem 64, dzieli się czterech zawodników: Anglik Todd Clements, Szwed Tim Widing, Duńczyk Oliver HUNDEBØLL i Irlandczyk Robin Dawson.

 

Mateusz rozpoczyna drugą rundę o 9.20, z dziesiątego tee.

 

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Areną zmagań będzie ośrodek Vierumäki Resort – ten sam, który w lipcu gościł  European Young Masters, czyli mistrzostwa Europy do lat 16. Reprezentacja Polski w składzie: Jan Branicki, Kleopatra Kozakiewicz (obydwoje Kalinowe Pola GC), Matylda Krawczyńska (Rosa Private GC) i Maciej Janusiewicz (Śląski KG) zajęła tam 16. miejsce, a relacja dostępna jest TUTAJ.

Vierumäki Golf Resort, oddalony jest o około 30 kilometrów od słynącego z organizacji zawodów narciarskich miasta Lahti. Leży na skraju Pojezierza Fińskiego. Gradi do gry na otwartym w 2006 roku polu Cooke – od nazwiska projektanta Grahama Cooke’a, przystąpi wraz z Robinem Dawsonem z Irlandii i fińskim amatorem Antti-Jussi Lintunenem.

Chrapkę na pozycje medalowe mają na pewno przedstawiciele gospodarzy, których na liście jest sporo. Zabłysnąć w swojej ojczyźnie może m.in. 22-letni Matias Honkala. Fin zajął trzecie miejsce w Euram Bank Open w Austrii, po rozegraniu wszystkich czterech rund poniżej par, w tym pierwszego dnia wykonując jedynie 64 uderzenia, a przed rundą finałową zajmował „pole position”, pokazując coraz więcej swoich możliwości.

Finnish Challenge to zawody rozgrywane od 2001 roku, ale z przerwami. Poprzednią edycję, w 2019 roku wygrał Portugalczyk José-Filipe Lima. Występ na polu Vierumäki zakończył z wynikiem -14. W 2018 roku, z rezultatem -21,  zwyciężał reprezentant gospodarzy Kim Koivu.

Ostatnie zawody – Italian Challenge, Mateusz zakończył na 25. miejscu. W czterech kolejnych rundach notował po 67, 71, 71 i 70 uderzeń. Reprezentant Polski zajmuje obecnie 61. miejsce w rankingu Challenge Tour.

 

Livescoring TUTAJ

fot. Team Gradi

Źródło: PZG

 

Depeszował: Gradi

Aktualizacje i redakcja: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni