Mateusz Gradecki. fot. Strzały na fairway’u

Gradi w Dormy Open

Mateusz Gradecki kontynuuje grę w Challenge Tour, czyli drugiej zawodowej lidze Europy. Po udanym starcie w Range Servant Challenge by Hinton Golf, gdzie zajął dzielone ósme miejsce, w środę rozpoczął kolejny występ w Szwecji. Tym razem w turnieju Dormy Open.

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1394902142310363136?s=20

Gradi wystartował o godz. 8.30, we flighcie towarzyszą mu: Jacques Blaauw z RPA oraz Josh Geary z Nowej Zelandii. Uwagę kibiców na pewno przyciągać będzie Szkot Craig Howie, który triumfował w poprzednim turnieju, a także wysoko notowani w rankingu ligi Duńczycy Marcus Helligkilde i Niklas Norgaard Moller, Szkot Ewen Ferguson i Szwed Anton Karlsson.

Areną rywalizacji jest Österåkers Golfklubb w Åkersberga, blisko Sztokholmu. Klub dysponuje dwoma 18-dołkowymi polami, ale uważa się, że Österled projektu Henrika Stensona, na którym zostanie rozegrany turniej, jest bardziej wymagające.

Uczestnicy nie walczą jedynie o zwycięstwo, ale również o cenne punkty w rankingu The Road to Mallorca, w którym Polak plasuje się na 40. miejscu. Pole position zajmuje obecnie Wilco Nienaber, ale 21-latek z RPA nie startuje w Dormy Open, co otwiera innym szansę na prześcignięcie go w klasyfikacji. Drugie miejsce zajmuje póki co Szkot Craig Howie, triumfator Range Servant Challenge by Hinton Golf, a trzecie Szwed Henric Sturehed. Wielki finał tegorocznego cyklu Challenge Tour odbędzie się oczywiście na Majorce, w dniach 19-22 listopada w T-Golf & Country Club.

 

KIBICUJEMY! #GoGradi!

 

Livescoring Dormy Open TUTAJ.

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Fot. Strzały na fairway’u

Zredagowała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni