Mateusz Gradecki. Fot. Krzysztof Gradecki.

Gradi w Danii

W czwartek Mateusz Gradecki rozpoczyna udział w kolejnym turnieju Challenge Tour – Frederikshavn Challenge – Presented by HESSEL.

 

www.europeantour.com/challenge-tour/made-in-frederikshavn-challenge-2022/leaderboard

 

SOBOTA

Mateusz rozpoczął od birdie swoją sobotnią batalię. Do końca pierwszej dziewiątki dorzucił jeszcze trzy bogey’e i jeden birdie, kończąc ją rezultatem 37. Na następnych dziewięciu dołkach z furią zaczął odrabiać straty, trafiając birdie na jedenastce, szesnastce i siedemnastce. Dzień zakończył bogey’em na osiemnastce i rundą -1.

Na prowadzeniu wciąż Freddy Schott, który powiększył przewagę do czterech uderzeń.

 

Drugą pozycję utrzymał również Vitor Lopes.

 

 

Na trzecie miejsce wskoczył duński amator Frederik Kjettrup.

 

 

 

Gradi rozpoczyna rundę finałową o 8.40.

 

 

 

PIĄTEK 

 

Gradi trafił hole-in-one! 

 

Po rundach 74-70, z wynikiem PAR trafił dokładnie w linię cuta. Pytany jakie były okoliczności tego wyczynu i czy z tego powodu bardzo popłynął finansowo w barze oraz jak mu się grało, depeszował:

„Aż tak bardzo nie popłynąłem, ponieważ kończyliśmy późno i już nie było za wiele osób. Hole in one trafiłem ósemką, ze 160 metrów, trochę z wiatrem. Nie widzieliśmy do końca czy piłka wpadła. To dopiero okazało się na greenie. Strzał był mega, więc wiedziałem, że będę blisko. Dzisiaj grało mi się lepiej niż pierwszego dnia. Na koniec było trochę stresu, żeby dociągnąć i przejść cuta, bo cała runda nie ułożyła się tak jak mogło to być, ale gramy w weekend i ciśniemy dalej”.

 

Na prowadzeniu utrzymuje się lider po pierwszym dniu – Niemiec Freddy Schott.

 

Drugi jest Portugalczyk Vitor Lopes, a trzeci Hiszpan Manuel Elvira.

 

Gradi rozpoczyna trzecią rundę w pierwszej grupie, o 7.53, w której znaleźli się jeszcze John Axelsen i Mikael Lindeberg.

 

#GoGradi!

 

 

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

 

Areną rywalizacji jest Frederikshavn Golfklub, położony w lasach u wybrzeży północnej Jutlandii.

 

 

Turniej znany był wcześniej jako Made in Denmark Challenge, a rok temu rozegrano go pod nazwą Made in Esbjerg Challenge.

 

 

Gradi finiszował wówczas na dzielonym szóstym miejscu, a cztery dni rywalizacji w Esbjerg Golfklub zakończył wynikiem -6, w kolejnych rundach notując 70, 71, 70 i 67 uderzeń. Popisał się świetnym finiszem. Na ostatnich dziewięciu dołkach finałowej rundy turnieju, sześć pokonał w regulacji, a na trzech zaliczył birdie. 

golfchannel.pl/?news=gradi-w-danii

 

Zwyciężył wówczas Ricardo Gouveia.

 

 

Po fantastycznym występie w Big Green Egg German Challenge, trzy tygodnie temu, gdzie otarł się o drugą wygraną na Challenge Tour, tydzień później Mateusz zagrał w Irish Challenge. Po rundach 71 i 73 nie przeszedł przez cut na polu Palmer South w słynnym The K Club. Po tym turnieju zrobił sobie tygodniową przerwę.

 

golfchannel.pl/?news=gradi-w-irish-challenge

 

 

Z Danii Challenge Tour przenosi się do Szwecji. W dniach 18-21 sierpnia koło Sztokholmu odbędzie się Dormy Open, a tydzień później Indoor Golf Group Challenge, rozgrywany w Allerum Golfklubb w Helsingborgu.

W rankingu ligi, nazywanym Road to Mallorca, Gradecki plasuje się obecnie na 14. miejscu. Prowadzi Szwed Jens Dantorp przed Duńczykiem Oliverem Hundebollem i JC Ritchiem z RPA.

 

Mateusz rozpoczyna grę o godzinie 8.40 z dziesiątego tee. Razem z nim wystąpią: Szwed Oscar Lengden i Duńczyk John Axelsen.

 

Kibicujemy! #GoGradi!

 

 

Livescoring: www.europeantour.com/challenge-tour/made-in-frederikshavn-challenge-2022/leaderboard

 

Źródło: Anna Kalinowska / PZG

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni