Mateusz Gradecki. Fot. archiwum Strzały na Fairway’u.

GRADECKI WYSTARTUJE W CASTANEA RESORT CHAMPIONSHIP

Mateusz Gradecki w poniedziałek rozpocznie start w finale zawodowej ligi Pro Golf Tour. Turniejem podsumowującym tegoroczne rozgrywki tej serii będzie Castanea Resort Championship 2020, którego gospodarzem jest niemiecki Golfresort Adendorf.

Reprezentant Polski wystartuje z pierwszego tee o godz. 10.20, a we flighcie towarzyszyć mu będą Szwajcar Marco Iten oraz Francuz Jean Bekirian.

Po 12 turniejach PGT Gradecki zajmuje aktualnie szóstą pozycję w Order of Merit. W dniach 8-9 września Gradi rywalizował w Haugschlag NÖ Open by perfect eagle 2020. Na austriackim Golfresort Haugschlag, położonym blisko czeskiej granicy, odnotował 67, 66 i 72 uderzenia. Sumą -11 zajął ósme miejsce, które podzielił z Francuzem Julienem Brunem.

Wcześniej zajął drugie miejsce Schladming Dachstein Open 2020 powered by EURAM BANK na austriackim polu Golfclub Schladming Dachstein. W sierpniu w Czechach był piąty w ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020.

W ostatnich trzech turniejach Pro Golf Tour będę walczył o miejsce w pierwszej trójce Order of Merit. Zajęcie takiej lokaty zapewni mi wyższą kategorię startu w Challenge Tour. Prawo do startu w przyszłorocznym Challenge Tour już mam, ale warto powalczyć o wyższą kategorię zawodniczą” – wspominał pod koniec sierpnia Gradecki.

Po rozpoczynających się 28 września zawodach w Niemczech, szansą na awans do Challenge Tour, będzie dla zawodników jeszcze Qualifying School for the 2021 season. Q-School odbędzie się w niemieckim Golf Club Paderborner Land w dniach 13-16 października.

 

***

 

Mateusz Gradecki z wynikiem (-10), po trzech świetnych rundach: 69-70-67 zakończył na miejscu dziewiątym walkę w finałowym turnieju ligi Pro Golf Tour – Castanea Resort Championship, plasując się w rankingu Order of Merit na wysokim siódmym miejscu.

#Gratulacje! #GoGradi!

Zwycięzcą turnieju został Philipp Mejow (-16), a najwyżej w rankingu uplasował się Thomas Rosenmüller. Gratulacje! 

 

 

Livescoring Castanea Resort Championship 2020 TUTAJ.

 

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Fot. archiwum Strzały na Fairway’u.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni