Mateusz Gradecki. Golf Club Adamstal. Fot. Team Gradi

Gradi w Euram Bank Open – relacja

W czwartek rano Mateusz Gradecki rozpoczął rywalizację w Euram Bank Open cyklu Challenge Tour, którego gospodarzem jest dobrze mu znane, wspaniałe austriackie pole – Golf Club Adamstal.

 

Livescoring TUTAJ

 

SOBOTA

Po rundzie 70, z wynikiem -2 Mateusz utrzymuje 29. pozycję, dzieloną teraz z pięcioma zawodnikami. Prowadzi Niemiec Freddy Schott, któremu awans na miejsce pierwsze zapewniła fantastyczna runda 64. 

 

Wynik dnia wykręcił Australijczyk Daniel Hillier, który grał w sobotę bezbłędnie, tarfiając siedem birdie, w tym cztery z rzędu, zaczynając od trzynastego dołka.

 

Na miejscu drugim, z trzema uderzeniami straty do lidera znajduje się pięciu graczy.

 

Gradi grał w kratkę. Zanotował w sumie cztery birdie i cztery bogeye. W niedzielę od godziny 9.22 razem z Polakiem zagrają: Duńczyk Nicolai Kristensen i Francuz Gregory Bourdy.

 

KIBICUJEMY! #GoGradi!

 

nim

 

PIĄTEK

Po czwartkowej rundzie 71 i raczej odległej pozycji T69, dzielonej z dwudziestoma kolegami, Gradi musiał sprężyć się w drugiej rundzie turnieju. Tak też zrobił.

 

 

Na przepięknym, ale bardzo trudnym polu wykręcił świetną rundę 67, dorzucając do rezultatu +1 wynik -3. Jego -2 plasuje go przed weekendem na dzielonym z trzynastoma zawodnikami miejscu T29, sześć uderzeń za liderem.

Po lotniskowym zaginięciu jego kijów w poprzednim turnieju, te wciąż do niego nie wróciły i dalej gra kijami zastępczymi. Poprzednio był to zestaw z wypożyczalni, z którym zresztą zdołał awansować do gry w weekend.

 

 

Pytany jak sprawy się mają, jak grało się na dobrze znanym mu polu i jak trafił eagla na trzecim dołku, depeszował z serca Alp: „Tym razem cut zrobiony już nie wypożyczonymi kijami, ale 'back upowym’ setem swoich starych/lub jakichś nowych kijów. Dogadam się z putterkiem i będzie ciekawy weekend. Dzisiaj grałem mega fajnie. Miałem bardzo dużo szans na birdie i tego się trzymam. Eagle to: drive, osiem iron ze 154 metrów, dwa metry od flagi”. 

Oprócz wspomnianego eagla Gradi trafił jeszcze dwa birdie i zainkasował jednego bogeya.

 

 

Z -8 na prowadzeniu utrzymuje się współlider po pierwszym dniu, Hiszpan Emilio CUARTERO BLANCO, który do rundy 65 dołożył wynik 67.

 

 

Współprowadzący razem z nim w czwartek Szkot Craig ROSS, po rundzie 69 spadł na miejsce T5.

 

 

Miejscem drugim, z jednym uderzeniem straty do lidera podzielili się: Francuz Pierre PINEAU, Hiszpan Borja VIRTO i austriacki (!) amator  Christoph BLEIER.

 

 

Mateusz rozpoczyna „Moving Day” o 8.33.

 

 

 

 

*

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

 

Oddalony o około 70 kilometrów od Wiednia klub Adamstal nosi imię Franza Wittmanna – utytułowanego austriackiego kierowcy rajdowego, a także zapalonego miłośnika golfa, a w latach 2006 – 2013 prezesa Austriackiego Związku Golfa.

W 1998 roku sprowadził do podnóża Alp Kanadyjczyka Jeffa Howesa, który rozszerzył istniejące pole do 18 dołków, zachowując integralność sportowego obiektu z naturalnymi konturami pofałdowanego terenu. Co ciekawe, pole dysponuje dziewiętnastym dołkiem, znanym również jako Brunnstube, w przepięknej dolinie, w której znajduje się górskie źródło, które od ponad wieku dostarcza Adamstalowi wodę pitną. Brunnstube jest często używany jako dołek do zakładów.

Turniej w Austrii to kolejna szansa dla Gradiego na cenne punkty w rankingu Road to Mallorca, w którym plasuje się obecnie na 23. miejscu.

W zeszłym roku start w Euram Bank Open zakończył po dwóch rundach ( 70 i 74), za to w 2020 roku, gdy był to event zarówno dla graczy European Tour jak i Challenge Tour, reprezentant Polski uplasował się na dzielonym 43. miejscu. W 2019 roku finiszował w tych zawodach na 42. pozycji.

golfchannel.pl/?news=gradi-w-austrii-21

Opisując pole, podkreślał, że kluczowe jest przygotowanie fizyczne, bo gra tutaj wymaga częstego podchodzenia pod górę. Liczy się więc dobra forma i umiejętność szybkiej regeneracji.

W pierwszej i drugiej rundzie gra we flighcie z notowanymi niżej: Hiszpanem Eduardem Rousaudem i Czechem Jakubem Baresem. Pierwszego dnia rozpoczyna rywalizację o 9.10 , a drugiego o 14.25

 

Livescoring TUTAJ

Zapowiedź turnieju: PZG/ Anna Kalinowska

Zdjęcie główne: Team Gradi

Zdjęcia ze zjawiskowego Golf Club Adamstal nadesłał: Al Seba

 

Zredagowała i aktualizowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni