Mateusz Gradecki i Kuba Dymecki przed ABU DHABI CHALLENGE 2023. Fot. Kuba Dymecki

Mateusz Gradecki w Abu Dhabi Challenge

Po startach w DP World Tour i dłuższej świątecznej przerwie Mateusz Gradecki w czwartek powróci do rywalizacji w Challenge Tour. Weźmie udział w turnieju Abu Dhabi Challenge rozgrywanym w znanym z DP World Tour – Abu Dhabi Golf Club.

 

Livescoring TUTAJ

 

Nowe pole w grafiku

Na razie poznajemy pole i staramy się się unikać najgorszych warunków atmosferycznych, czyli środka dnia. Odkładamy energię na turniej, podczas którego będzie się trzeba zmierzyć z upałem. Rano idziemy na pole, potem robimy przerwę na odpoczynek i siłownię i po południu wracamy do treningu – relacjonował Mateusz Gradecki.

Będzie to mój pierwszy turniej po prawie miesięcznej przerwie, poświęciłem sporo czasu na trening z moimi szkoleniowcami. Myślę, że to jest pole dobre na taką grę tee do greenu, taki smart golf. Nie ma dużego roughu, greeny są w dobrym stanie, a pogoda sprzyjająca, więc mogą być niskie wyniki. Duży wpływ na grę będzie miał też wiatr – mówił.

Caddie Kuba Dymecki

To jeden z bardziej prestiżowych eventów Challenge Tour, na tym polu przez wiele lat rozgrywany był turniej z Rolex Series, a niedawno rozgrywano tu Hero Cup. Organizacja i przygotowanie są na najwyższym poziomie, widać doświadczenie całej obsługi pola. Co prawda greeny nie odrosły jeszcze po przygotowaniach na Hero Cup, ale pole i tak jest w świetnej kondycji. W tym sezonie z DP World Tour spadło wielu uznanych zawodników, więc turniej zdecydowanie ma mocną obsadę. Na leaderboardzie zobaczymy wiele znanych nazwisk, które niedawno śledziliśmy w telewizorach – dodał caddie Kuba Dymecki.

Podczas dwóch pierwszych rund Gradiemu i Dymkowi towarzyszyć będą: Anglik Marco Penge i Szwed Henric Sturehed. W czwartek wystartują oni o godzinie 12:25 – 10:25 czasu polskiego, a drugą rundę rozpoczną o 7:25 – 5:25 czasu polskiego.

Pięć lat przerwy

Challange Tour powróci do Abu Dhabi po pięcioletniej przerwie. Gospodarzem wydarzenia jest Abu Dhabi Golf Club, w którego skład wchodzi mistrzowskie pole The National Course i dziewięciodołkowe The Garden Course. Mniejsze pole jest oświetlone, co pozwala na rozgrywanie rund przez całą dobę.

 

The National kontrastuje z otaczającymi go pustynnymi krajobrazami. Mierzące 7600 jardów z najdłuższych tee posiada wszystkie rodzaje utrudnień, od przeszkód wodnych przez głębokie bunkry, aż po mocno pofałdowane greeny. Dzięki wielu opcjom tee, nawet początkujący amatorzy mogą czerpać przyjemność z rywalizacji na tej osiemnastce.

 

Challenge Tour pozostanie w Emiratach Arabskich na kolejny tydzień. Od 4 maja rozpocznie się UAE Challenge w Saadiyat Beach Golf Club, w którym także będziemy mogli śledzić duet Polaków.

Golf Channel Polska pokazuje podsumowania turniejów Challenge Tour. PREMIEROWA relacja z Abu Dhabi Challenge 5 maja, a UAE Challenge 17 maja, w środę o 20:30. Zapraszamy.

 

Źródło: PZG/Matylda Kuna
Zdjęcia: Kuba Dymecki

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni