Mateusz Gradecki i Kuba Dymecki przed UAE CHALLENGE 2023. Fot. Kuba Dymecki

Mateusz Gradecki w UAE Challenge

Mateusz Gradecki pozostaje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po ubiegłotygodniowym turnieju tym razem zagra w UAE Challenge. Areną tego wydarzenia Challenge Tour będzie Saadiyat Beach Golf Club.

 

Livescoring TUTAJ

PREMIERA relacji telewizyjnej z tego turnieju w środę 17 maja o 20.30, w Golf Channel Polska.

Pole jest cudowne, to prawdopodobnie najlepsza arena w całym sezonie – powiedział Gradecki w trakcie krótkiego wywiadu dla Challenge Tour.

Pole diametralnie różni się od tego, które graliśmy w zeszłym tygodniu. Znajduje się tuż nad wodą i trochę przypomina Sand Valley. Jest dużo bunkrów i waistów, które dzielą dołki zamiast roughu. Pole jest świetnie przygotowane tak jak i miejsca do treningu. Greeny są mocno wyniesione i mają wyraźny grain, na który też trzeba będzie zwrócić uwagę przy strzałach. Wyzwaniem jest także mocny wiatr, który utrudnia grę nawet na greenach – relacjonował caddie Gradie Kuba Dymecki.

Zawodnicy będą musieli zmierzyć się również z upałem dochodzącym do 39 stopni.

Spektakularny Saadiyat Beach Golf Club to pole zaprojektowane przez samego Gary’ego Playera. Położone jest nad Zatoką Perską i łączy charakter pola links z nadmorskimi widokami. Cechą charakterystyczną są liczne bunkry i waisty, które tworzą liczne wyzwania dla golfistów.

Podczas dwóch pierwszych rund Polak zagra z dwoma utytułowanymi zawodnikami – Anglikiem Tomem Lewisem i Szkotem Craigiem Howie. W czwartek Panowie ruszą wcześnie rano o 7:35 –  5:35 czasu polskiego. W piątek rozpoczną grę w południe o 12:35 – 10:35 czasu polskiego.

W niedzielę już po raz szósty na Challenge Tour wygrywał Portugalczyk Ricardo Gouveia. Gradi był 43.

TOP 20 rankingu Challenge Tour prezentuje się następująco.

Źródło: PZG/Matylda Kuna

Zdjęcia: Kuba Dymecki

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni