Gradi trzynasty w Italii!

W niedzielę zakończył się turniej z cyklu European Challenge Tour – Italian Challenge Open Eneos Motor Oil. W zawodach na dzielonym trzynastym miejscu uplasował się Mateusz Gradecki. 

W czterodniowej rywalizacji na polu golfowym Terre Dei Consoli GC (par 72) wystartowało 156 golfistów z 30 krajów. Do rywalizacji w weekend awansowało dwóch Polaków: Mateusz Gradecki oraz Adrian Meronk.

 

 

Obaj zawodnicy z Polski po dwóch rundach przeszli przez z wynikiem 142 (-2). Trzeciego dnia turnieju Mateusz Gradecki zagrał 1 eagle’a oraz 5 birdie, tym samym kończąc rundę z rezultatem 68 (-4). Podczas ostatniej rundy zawodnik z Gradi GC utrzymał wysoki poziom i ostatecznie zakończył rywalizację z wynikiem 277 (-11), co zagwarantowało mu dzielone trzynaste miejsce. Jest to jak dotąd najwyższy wynik Mateusza Gradeckiego w dotychczasowej rywalizacji na European Challenge Tour. Adrian Meronk ukończył zawody na dzielonej 50 pozycji, z wynikiem 286 (-2).

 

 

Zwyciężył Anglik Matthew Jordan, po dogrywce z Włochem Lorenzo Scalise.

 

 

Wyniki: TUTAJ.

***

Kolejne rozgrywki w harmonogramie II ligi europejskiej to D+D REAL Slovakia Challenge, które odbędą się w dniach 4-7 lipca na polu golfowym Penati Golf Resort w Słowacji.

Slovakia Challenge Livescoring

#Kibicujemy!

***

Fot. Instagram/Mateusz Gradecki

Źródło: PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni