Mateusz Gradecki. Fot. Team Gradi

Gradi w Swiss Challenge… we Francji

Mateusz Gradecki, po rywalizacji w Open de Portugal cyklu Challenge Tour, gdzie z -1 zajął dzielone 47. miejsce, przeniósł się na turniej Swiss Challenge. Pomimo nazwy zawody kolejny raz rozgrywane są we Francji, w Golf Saint Apollinaire.

www.europeantour.com/challenge-tour/swiss-challenge-2022/leaderboard

 

W czwartek Polak rozpocznie grę o godzinie 9:00, a we flighcie towarzyszyć mu będą Niemiec Nick Bachen i Francuz Gary Stal.

Gradecki wziął udział w ProAmie i po poznaniu pola tak się o nim wypowiadał: Grałem tu rok temu i pole było zupełnie inne, roughy są teraz zupełnie inne. W tym roku bardziej będzie liczyć się dokładność i powtarzalność, co powinno zadziałać na moją korzyść. Na pole przyjechaliśmy już w poniedziałek, więc mieliśmy dużo czasu na zapoznanie się z nim. Obiekt jest dość wysoko w górach ,więc piłka leci dalej, ale jest też zimno, więc na pewno trzeba dobrze obliczać dystanse.

W ubiegłym sezonie turniej rozgrywany był na tym samym polu. Zwyciężył wówczas Duńczyk Markus Helligkilde. Gradecki z wynikiem -9 zajął dzielone 47. miejsce.

W rankingu Challange Tour, Road to Mallorca prowadzi aktualnie Alexander Knappe, tuż za nim znajduje się Fredy Schott, a trzecie miejsce zajmuje Nathan Kimsey. Polak plasuje się na 17. miejscu.

 

Źródło: Anna Kalinowska/ PZG

 

Zdjęcia: Team Gradi

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni