Mateusz Gradecki. Fot. Team Gradi

Mateusz Gradecki w St. Mellion

Mateusz Gradecki w czwartek powraca na Challenge Tour w turnieju British Challenge presented by Modest! Golf Management. Turniej odbędzie się w słynnym St. Mellion Estate w Kornwalii.

 

Livescoring TUTAJ

Dobre wspomnienia z Kornwalii

W ubiegłym sezonie Gradi zanotował w tym turnieju świetny występ. Zakończył rywalizację na dzielonym z Niemcem Nickiem Bachemem siódmym miejscu, z łącznym wynikiem -4. Tegoroczną edycję rozpocznie o 10:20 czasu polskiego.

To był świetny turniej na trudnym i wymagającym polu. Każdy dołek testował umiejętności zawodnika i wymagał dużej precyzji. Pole Nicklausa faworyzowało tradycyjny model gry, a nie nowoczesne dalekie strzały. Nie będę ukrywał, że moja gra lepiej wpisuje się w ten schemat – relacjonował rok temu Gradi.

Ostatnio towarzyszył mu wieloletni trener i okazjonalny caddie Nick Lane, który przyczynił się do świetnego występu na St. Mellion. W tym roku miało być podobnie, jednak okazało się, że z powodów osobistych Nick musiał wycofać się z turnieju i wrócić do Hiszpanii.

Mateusz tak opisywał co Nick wnosi na tym obiekcie: Świetnie zna pole, bo stąd pochodzi, więc jego wiedza będzie w tym tygodniu nieoceniona. Pole jest bardzo trudne i wymagające. Wśród zawodników krążą opowieści, że kiedyś na European Tourze cut był tutaj na +13, a zwycięzca zagrał na plusie. The Jack Nicklaus Signature Golf Course jest dość wąskie i wymaga bardzo strategicznego podejścia do gry, na niektórych par 5 trzeba otwierać ironem.

Modest!

Sponsor British Challenge to agencja, która zajmuje się kierowaniem karierą i obsługą medialną golfistów. Modest! Golf Management został ufundowany między innymi przez gwiazdę pop Nialla Horana. Piosenkarz od wielu lat jest zafascynowany golfem i spędza dużo czasu, biorąc udział w wielu wydarzeniach pro-am i poznając zawodników turniejowych. Angażuje się także w rozwój golfa wśród najmłodszych, wspierając takie inicjatywy jak turnieje Drive, Chip and Putt. Pośród klientów agencji znajdują się m.in.: Tyrrell Hatton, Daniel Berger, czy irlandzka gwiazda LPGA Leona Maguire.

Francesco

W turnieju zagra również Francesco Laporta, który czeka na swoje zaginione w podróży kije. Na miejscu jest również Matthew Tipper – trener Adriana Meronka oraz włoskiego kolegi Adriana z Challenge Tour.

 

St. Mellion

St. Mellion Estate znajduje się we  wspaniałej Kornwalii. Posiada dwa mistrzowskie pola. Zawodnicy Challenge Tour będą gościć na Nicklaus Signature Course. Wyjątkowe osiemnaście dołków to pierwszy projekt w Europie 20-krotnego triumfatora wielkoszlemowego  Jacka Nicklausa. Zlokalizowane w dolinie Tamar jest majstersztykiem architektury golfowej. Duża liczba bunkrów i przeszkód wodnych skutecznie utrudnia grę, ze względu na swoje doskonałe umiejscowienie względem potencjalnych uderzeń. Mocno pofałdowane greeny dobrze wpasowują się w topografię doliny. Wyniesione tee zapewniają dobry widok na dołki. Na uwagę zasługuje również mocna granica pomiędzy poszczególnymi cięciami trawy, bez problemu jesteśmy w stanie rozpoznać różnicę między roughem, a pierwszym cięciem. Podobnie jak Augusta, także ma swój “Amen Corner” zawierający piękne, choć trudne par 3, dołek nr 11.

 

Źródło: PZG/M. Kuna

Zdjęcie: Team Gradi

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni