Mateusz Gradecki. Kwalifikacje do U.S. Open. Fot. Kuba Dymecki

Mateusz Gradecki w kwalifikacjach do U.S. Open

Mateusz Gradecki we wtorek wystartuje w finałowym etapie kwalifikacji do U.S. Open. Rozgrywki odbędą się w Walton Heath Golf Club.

 

Livescoring TUTAJ

Jutro zaczynamy pewnie jeden z cięższych fizycznie dni w sezonie, 36 dołków na dwóch różnych polach z pewnie około 30-minutową przerwą. Zaczynamy bardzo rano, więc pewnie będzie zimno, przygotowanie będzie kluczowe, duża ilość jedzenia i przekąsek, żeby jakoś podtrzymać poziom energii – relacjonował Gradi.

Pole znam całkiem nieźle, grałem tu European Amateur Championship. W ostatnim podejściu do kwalifikacji cztery lata temu zagrałem 67 i chyba +1, od tamtego czasu nabyłem sporo doświadczenia. Miałem kilka dni odpoczynku i walki z mini kontuzją. Czy mini okaże się tak naprawdę po powrocie do domu, jak zrobię rezonans. 

Podczas jednodniowego turnieju zawodnicy rozegrają dwie rundy na dwóch różnych polach, należących do kompleksu Walton Heath. Polak rozpocznie grę o 8:15 – 9:15 czasu polskiego, na New Course. Popołudniową rundę na Old Course rozpocznie o 13:00 – 14:00 czasu polskiego. Podczas obu rund będzie towarzyszył mu holenderski rywal Daan Huizing oraz caddie Kuba Dymecki.

Zgodnie z ideą U.S. Open zakwalifikować może się każdy odpowiednio dobrze grający zawodnik. Proces podzielony jest na dwa etapy –  lokalny i finałowy. Z kwalifikacji lokalnych, które odbyły się w wielu lokalizacjach na terenie USA, 530 zawodników awansowało na wyższy poziom. Finałowy etap odbędzie się w jedenastu lokalizacjach w USA, Anglii i Japonii. Łącznie to 13 lokalizacji. W zeszłym roku do U.S. Open zakwalifikowało się około 7,5% startujących zawodników, ale dokładna liczba przepustek na daną lokalizację jest ustalona w oparciu o poziom gry i liczbę golfistów.

 

Oficjalna strona U.S. Open TUTAJ

Źródło: PZG/Matylda Kuna

Zdjęcia: Kuba Dymecki

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni