Gradi Golf Club

Gradi Polish Open

Już po raz czwarty na polu golfowym Gradi Golf Club odbędzie się prestiżowy turniej Gradi Polish Open by Emeralld. Do Pałacu Brzeźno przybędzie około 150 zawodników z całej Europy, którzy po raz kolejny zmierzą się z polem Gradi Golf Club. Zawody rozpoczną się 29 czerwca turniejem Pro-Am, a zakończą 2 lipca 2021. Partnerem wydarzenia jest Polski Związek Golfa oraz PGA Polska.

Gradi Polish Open to zawodowy turniej z serii Pro Golf Tour, która stanowi przepustkę do rywalizacji w lidze Challenge Tour. Od zawodów z tej serii między innymi zaczynali zarówno Mateusz Gradecki, jak i Adrian Meronk, który w czerwcu wystartował jako pierwszy Polak w wielkoszlemowym US Open.

Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. Konferencja prasowa z okazji 25-lecia PGA Polska. Źródło: PGA Polska

Turniej z serii Pro Golf Tour to doskonały sposób na sprawdzenie się wśród rewelacyjnych zawodników zawodowej ligi. Polish Open ma natomiast dla mnie dodatkowe znaczenie, ponieważ rozgrywa się na moim rodzimym polu. To najważniejszy zawodowy turniej w Polsce, dlatego co roku, o ile kalendarz startów mi pozwala, staram się brać w nim udział”, powiedział Mateusz Gradecki, obecnie zawodnik Challenge Tour.

Mateusz Gradecki, Ani Mru Mru The Match. Gradi Golf Club. Fot: Karolinka

Pula nagród w turnieju wynosi 30 000 euro. W tym roku zawody są bardzo mocno obsadzone, a lista rezerwowa liczy kilkudziesięciu graczy. Wśród zawodników znajduje się między innymi trzech zwycięzców turniejów ubiegłorocznej serii. Na polu jednak zabraknie zeszłorocznego triumfatora Juliena Bruna, który w tym sezonie także gra już na Challenge Tour. Zwycięski wynik Juliena Bruna wyniósł 18 uderzeń poniżej par. W 2020 roku w zawodach wzięło udział 122 zawodników z 20 krajów. O wysokim poziomie  zawodów świadczył fakt, iż już w pierwszej rundzie dwóch zawodników wyrównało rekord pola – 10 uderzeń poniżej par, należący zresztą do Mateusza Gradeckiego.

 

Ubiegłoroczna relacja: golfchannel.pl/?news=rozstrzygniecia-w-gpo

 

„Promocja golfa poprzez organizację zawodów tej rangi jest na stałe wpisana w charakter pola Gradi Golf Club oraz Pałacu Brzeźno. Co roku traktujemy weekend rozgrywek Polish Open jako święto golfa w Polsce. Wiemy, że zawody tej serii są ważnym krokiem w rozwoju zawodników, dlatego chętnie podejmujemy się organizacji tych zawodów”,  powiedział Krzysztof Gradecki, właściciel pola Gradi Golf Club.

Mateusz Gradecki i Krzysztof Gradcki. Red Sea Egyptian Classic 2021. Fot. Team Gradi

W tym roku oprócz zawodowców z Pro Golf Tour nie zabraknie także najlepszych polskich amatorów, czołowych reprezentantów Kadry Narodowej, którzy otrzymali dzikie karty od Polskiego Związku Golfa. W Gradi Polish Open by Emeralld zobaczymy między innymi Alejandro Pedryca, wielokrotnego Mistrza Polski Mężczyzn oraz Mistrza Polski Matchplay, Philippa Pakoscha, Mistrza Polski Juniorów, Kubę Dymeckiego, Wicemistrza Polski Mężczyzn, a także innych utytułowanych zawodników Bartka Bogusza, Maxa Białego, Michała Bargendę, Andrzeja Wierzbą czy Marcina Bogusza.

Alex Pedryc i Michał Bargenda. Fot: Marek Bargenda – zdjęcie mocno archiwalne, z dużą zawartością sentymentalną 🙂

PGA Polska reprezentować będą Maksymilian Sałuda, Brian Messing, Paweł Dudzik, Grzegorz Zieliński, Martin Hejger oraz Jakub Piotrowski.  „Bardzo nam miło po raz kolejny być partnerem tak ważnego zawodowego turnieju golfowego w Polsce. Z zadowoleniem obserwujemy coraz większe zainteresowanie tymi zawodami wśród graczy z ligi Pro Golf Tour, o czym świadczy długa lista zawodników oczekujących na wolne miejsce. Śmiało można stwierdzić, iż turniej ten na stałe wpisał się do kalendarza zawodowego golfa w tej części Europy”, powiedział Jarosław Sroka, prezes PGA Polska.

Polish Open to najstarszy i najbardziej prestiżowy zawodowy turniej golfowy w Polsce. Pierwszy raz został rozegrany w 1994 roku. Od czterech lat odbywa się regularnie na przełomie lipca i czerwca w Gradi Golf Club. Głównym sponsorem wydarzenia od dwóch lat jest firma Emeralld.

Gradi Golf Club. Fot. Gradi GC

Źródło: PGA Polska/Gradi Golf Club

Zdjęcia: Gradi GC

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni