Gradi Golf Club

Gradi Polish Open

Już po raz szósty w podwrocławskim Gradi Golf Club odbędzie się prestiżowy turniej Gradi Polish Open by Emeralld. Do Pałacu Brzeźno przybędzie blisko 150 zawodników z całej Europy.

 

www.progolftour.de/livescoring-en

WYNIKI TURNIEJU PRO AM

 

Krzysztof Gradecki zdobywa Puchar Prezesa PGA Polska, zwyciężając z wynikiem 79 w klasyfikacji indywidualnej Pro-Am Gradi Polish Open!

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie grający w golfa i tekst

Drużynowo triumfował brawurowy team w składzie: James Mayer de Beco, Krzysztof Gradecki, Radosław Frańczak i Paweł Michał Wójcik!

Drugie miejsce zajęli: Kristof Ulenaers, Henryk Gałczyński, Marcin Bojarski i Igor Bandrowicz, a trzecie Christian Braunig, Marek Michałowski, Marian Gomułkiewicz i Bartosz Zamirowski!

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie grający w golfa i tekst

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Pro-Am na rozgrzewkę

Zawody rozpoczną się 5 lipca i będą trwać trzy dni. Turniej główny tradycyjnie poprzedzą rozgrywki Pro-Am o Puchar Prezesa PGA Polska. Partnerem wydarzenia jest PGA Polska oraz Polski Związek Golfa.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Może być grafiką przedstawiającą tekst „Tee7 Zaborowski Oskar Grzegorz Marek Andrzej Klukowski Stec Tee8A Edwards Gulmantowicz Szurlej Chruściel Owen Jacek Jakub Jarosław Tee16 Mathis Pansart Wiesław Szczęśniak Maciej Konieczny Zbigniew Lepka Tee1 Świackiewicz Koniarczyk Pasternak Pawlak Tee18A Santa Piotr Maciej Tomasz Grzegorz Christian Marian Bartosz Braunig Michałowski Gomułkiewicz Zamirowski Tee9 Ulenaers Gałczyński Bojarski Bandrowicz Marek Tomasz Sebastian Kristof Henryk Marcin Igor ronczek Jrbański Tee18 Andoni Etchenique Katarzyna Anna Rzemyk Iwona Kaleta Victor Vayret Dariusz Duszak”

Gradi Polish Open by Emeralld to zawodowy turniej z serii Pro Golf Tour. Dzięki niemu zawodowi golfiści mogą awansować do rywalizacji w lidze Challenge Tour. W ten sposób zaczynał między innymi Mateusz Gradecki. Adrian Meronk też wystąpił w kilku turniejach ligi.

Odskocznia

„Turniej Gradi Polish Open jest ważnym punktem na drodze kariery zawodowych golfistów. Mogą się oni nie tylko sprawdzić w rywalizacji z innymi utytułowanymi zawodnikami, ale też zdobyć punkty, które pomogą w awansie do wyższych lig europejskich. Tak było w przypadku Juliena Bruna czy Nicka Bachema, którzy grają obecnie w European Tour” mówi Krzysztof Gradecki, właściciel pola Gradi Golf Club, na którym rozegrany zostanie turniej.

Pula nagród wyniesie 30 000 Euro. Jak co roku zawody cieszą się dużą frekwencją. Oprócz zawodników z Pro Golf Tour nie zabraknie także najlepszych polskich zawodowców, członków PGA Polska oraz amatorów, czołowych reprezentantów Kadry Narodowej, którzy otrzymali dzikie karty.

„Zawody takiej rangi są niezwykle ważnym elementem w karierze zawodowych graczy, jak również pomagają najlepszym amatorom w zdobywaniu doświadczenia.

Jedną z misji PGA Polska jest popularyzacja golfa, dlatego wspieranie turnieju Polish Open na stałe wpisane jest w nasze działania.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Krzysztofowi Gradeckiemu za możliwość bliskiej współpracy przy organizacji najważniejszego zawodowego turnieju golfowego, który odbywa się w Polsce”, powiedział prezes Stowarzyszenia Zawodowego Golfa, Jarosław Sroka.

Polish Open pierwszy raz został rozegrany w 1994 roku. Od 2018 roku odbywa się regularnie na przełomie czerwca i lipca w Gradi Golf Club. Głównym sponsorem wydarzenia od trzech lat jest firma Emeralld.

„To jeden z najważniejszych turniejów w naszym kalendarzu. To także jedyna okazja w roku, żeby obejrzeć światowej klasy zawodników na polskim polu golfowym” podkreśla Krzysztof Gradecki.

Rok temu triumfował Michael Hirmer , który dokonał tej sztuki inkasując potrójnego bogeya w rundzie finałowej! 25-latek triumfował wynikiem -13, w kolejnych rundach na polu par 70, notując rundy 63, 60 i 74.

 

Zapraszamy wszystkich miłośników golfa do kibicowania zawodnikom!

 

Źródło: PGA Polska/Angelika Eratowska

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni