Mateusz Gradecki, Ani Mru Mru The Match. Gradi Golf Club. Fot: Karolinka

Gradi ósmy w Szwecji

Mateusz Gradecki zajął dzielone ósme miejsce w rozegranym w Szwecji turnieju Range Servant Challenge by Hinton Golf. To najlepszy z jego dotychczasowych występów w Challenge Tour.

Gdyby ktoś przed tymi zawodami zaproponował mi takie miejsce w moim pierwszym po długiej przerwie turnieju Challenge Tour to brałbym je w ciemno! Ale jestem w formie, czuję się dobrze z moim golfem, wiem że stać mnie na więcej” – powiedział.

Reprezentant Polski w pięknym stylu wrócił do rywalizacji w drugiej lidze Starego Kontynentu, dając sobie nawet szanse na podium. W pierwszej rundzie Gradi notował rewelacyjne -7 uderzeń, co plasowało go na pozycji lidera, dzielonej z czwórką innych graczy.

Dzień później polski zawodowiec wykonał nie mniej imponującą rundę -6, co utrzymywało go na czele listy ze Szkotem Craigiem Howiem.

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1393269882037231617?s=20

W zimną i deszczową sobotę na polu Rönnebäck wykonał 75 uderzeń, spadając na pozycję T6.

W finałową niedzielę 70 uderzeń, a suma -12 po czterech rundach dała ósme miejsce, ex aequo ze Szwedem Antonem Karlssonem i Nicolaim Kristensenem z Danii.

Dzisiaj grałem dużo solidniej niż wczoraj, bliżej formy, jaką prezentowałem w pierwszych dwóch dniach. Liderzy weszli na pole jak skończyło padać. Ja zacząłem wcześniej dość niefartownie – pierwsze trzy dołki w koszmarnych warunkach. Puttowałem w kałuży, piłka z niej wyskoczyła i potoczyła się za daleko. Wyszły z tego trzy putty, stąd double na drugim dołku. Dalej już grałem solidnie, puttowałem lepiej niż w sobotę” – opisywał Gradi.

Triumfował Craig Howie, wynikiem -22 mocno odstawiając konkurencję. Drugi był Duńczyk Marcus Helligkilde z -15 na koncie, a trzeci Norweg Espen Kofstad z -14.

Najważniejsze, że miejsce w pierwszej dziesiątce potwierdza moje prawo startu w kolejnych zawodach cyklu. Na dalsze dwa turnieje mam zaproszenia, więc łącznie będą to cztery starty z rzędu. Wykorzystam tę szansę, jak najlepiej mogę!” – podkreślił Polak.

Dlatego już w niedzielę wieczorem Gradecki przeniesie się z okolic Malmö w stronę Sztokholmu. To tam, a dokładnie w Österåkers Golfklubb w Åkersberga, już w środę rozpocznie się Dormy Open. Areną rywalizacji będzie pole Öster projektu Henrika Stensona.

Dalej Challenge Tour przeniesie się do Irlandii.

Więcej:

golfchannel.pl/?news=meronk-i-gradi-szaleja

golfchannel.pl/?news=meronk-gradi-bland

golfchannel.pl/?news=gradi-w-szwecji

 

WYNIKI TUTAJ.

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Zredagowała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni