Mateusz Gradecki Schladming 2020

Gradi w Haugschlag NÖ Open

Mateusz Gradecki, zajął drugie miejsce w turnieju Schladming Dachstein Open 2020, zaliczanym do cyklu Pro Golf Tour. Po znakomitym występie w rozgrywanych w scenerii alpejskich szczytów zawodach, awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu – Order of Merit.

W turnieju pokazał, że jest w znakomitej formie, osiągając łączny wynik 197 uderzeń (-13), a w poszczególnych rundach odpowiednio: 64, 67 i 66 uderzeń. Lepszy od Polaka był jedynie zwycięzca zawodów, Niemiec Thomas Rosenmuller, który w finałowej rundzie poprawił rekord pola, osiągając 63 uderzenia.

„Tak dobrze jeszcze mi się w golfa nie grało! W czasie tego turnieju czułem, że wszystko idzie po mojej myśli i realizuję punkt po punkcie mój plan na grę. Gratuluję zwycięstwa Thomasowi, był w tych zawodach jedynym zawodnikiem, który mógł mnie prześcignąć” powiedział Mateusz Gradecki po turnieju w Schladming.

 

 

Teraz gra już w kolejnym turnieju w Austrii. To przedostatnie zawody w tegorocznym cyklu i kolejna okazja na osiągnięcie celu, który zaplanował sobie na końcówkę tegorocznego sezonu Pro Golf Tour – wejście na podium w Order of Merit: „Jestem teraz trochę zmęczony po turnieju,  ale nie mogę się już doczekać kolejnych zawodów. Zostaję w Austrii i już od wtorku zaczynam rywalizację w Haugschlag NÖ Open” . Podium w Order of Merit Pro Golf Tour może podwyższyć kategorię startową polskiego zawodnika w przyszłorocznym prestiżowym Challenge Tour – drugiej lidze europejskiego golfa, będącej bezpośrednim zapleczem European Tour: „Na pewno warto powalczyć o wyższą kategorię zawodniczą w Challenge Tour. Jestem zawodnikiem tego cyklu i w przyszłym roku na pewno będę na Challenge startował, ale przyjemniej będzie robić to z wyższą kategorią startową” .

W tym sezonie Mateusz łączy starty w obu tych cyklach: „W związku z pandemią, Pro Golf Tour daje mi możliwość regularnej rywalizacji sportowej i doskonalenia swoich umiejętności. Planuję też jeszcze w tym sezonie starty w Challenge Tour, o ile zaplanowane turnieje odbędą się bez przeszkód” .

Po zakończeniu Schladming Dachstein Open w tegorocznym Pro Golf Tour do rozegrania zostają zaledwie dwa turnieje, po jednym w Austrii i Niemczech: Haugschlag NÖ Open by perfect eagle i rozgrywany pod sam koniec września finałowy Castanea Resort Championship.

 

RUNDA PIERWSZA Haugschlag NÖ Open by perfect eagle

Gradi świetnie rozpoczął rywalizację w Haugschlag NÖ Open by perfect eagle, notując we wtorek bardzo sympatyczną rundę 67, zawierającą sześć birdie i jednego bogeya. Daje mu to dzielone z czterema kolegami miejsce czwarte, ze stratą trzech uderzeń do lidera, niemieckiego amatora – Philippa Matlari, który wykręcił pierwszego dnia rundę 64.

Drugim miejscem z dwoma uderzeniami straty dzielą się Niemiec Maximilian Philipp Bögel i nasz czeski kolega – Ales Korinek. Za nimi jest już grupa zawodników z wynikiem (-5), w której właśnie jest i Gradi.

 

 

Pytany o to jak się grało i czy zna Golfresort Haugschlag, depeszował: „Akurat tego pola nie znam. Co lepsze, jak przyjechaliśmy w niedzielę,  przeszliśmy pod wieczór z Nickiem dziewiątkę tylko z wedgem i putterem, chcąc zapoznać się  z polem. Następnego dnia zauważyliśmy, że ogarnialiśmy nie tę dziewiątkę co trzeba.  Tutaj są  dwa pola 🤦🏻‍♂️… Zawsze jest na coś ten pierwszy raz 😂 Dzisiaj puttowałem  świetnie. Mamy tu niesamowite greeny, PGA Tour standard. Prędkość najszybsza na jakiej grałem w tym roku na 100%. Ostatnio próbuje grać jak najnudniejszy golf i tego się trzymam. Podstawą dla mnie jest trafianie greenow, bo puttuje wyśmienicie 😁👊🏻”.

 

 

W rundzie drugiej Mateusz startuje z 10 Tee, o godzinie 15.30, razem z Niemcem Davidem Heinzingerem i Szwajcarem Marco Itenem.

 

RUNDA DRUGA 

W środę Gradi (-11) zagrał jeszcze lepiej, wykręcając okrągłe 66 uderzeń! Tym razem trafił o jedno birdie więcej i awansował na pozycję drugą w klasyfikacji. Gradi traci trzy uderzeniami do powiększającego swoją przewagę z rundy pierwszej lidera – Philippa Matlari (-14).

Na trzecim miejscu jest Szwajcar Jeremy Freiburghaus (-10). Z turnieju odpadł już niestety drugi Polak rywalizujący w tym turnieju – Mateusz Jędrzejczyk, który po rundach 71,74 nie przeszedł przez cut.

W rundzie finałowej, od godziny 9.10, Gradi zagra w ostatniej grupie, razem z Philippem i Jeremym.

 

 

FINAŁ 

Po 72 uderzeniach w czwartek Gradi (-11) spadł na dzieloną z Julienem Brunem ósmą pozycję. Zwyciężył Jeremy Freiburghaus (-17), który ostatniego dnia wykręcił 65 – swoją najlepszą rundę w tym turnieju.

Drugim miejscem podzielili się Jean Bekirian i Philipp Matlari (-16), a czwarty był Leonard Bem (-15)

 

 

Przed graczami ligi Pro Golf Tour pozostał do rozegrania Turniej Finałowy – Castanea Resort Championship, rozgrywany pod sam koniec września w niemieckim Golfresort Adendorf.

 

#Kibicujemy! #GoGradi!

LIVESCORING

 

Depeszował: Gradeusz

Materiały do pierwszej części artykułu podsumowującej Schladming Dachstein Open

dostarczył: Przemek Śmiałkowski, z kancelarii PR.

Dalszą część napisała: Kasia Nieciak

Dogłębna relacja ze Schladming Dachstein Open: TUTAJ

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni