Mateusz Gradecki. Fot: Team Gradi

Gradi liderem rankingu Pro Golf Tour

Po pierwszych trzech turniejach cyklu Pro Golf Tour, rozgrywanych w Egipcie i Austrii, Mateusz Gradecki zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji Order of Merit.

W zakończonym w piątek turnieju Haugschlag NÖ Open rozegranym na austriackim polu Golfresort Haugschlag, z wynikiem -9 uplasował się na wysokiej piątej pozycji, dzielonej z Austriakiem Markusem Brierem, co pozwoliło mu ponownie zająć miejsce lidera całego cyklu. Triumfował Szwajcar Marco Iten z wynikiem -12.

Po niemrawym początku – 72 uderzeniach pierwszego dnia, rozegrał imponującą drugą rundę, zakończoną rezultatem 65, 6 uderzeń poniżej par, dzięki której wskoczył do pierwszej dziesiątki turnieju. Później utrzymał dobrą grę w rundzie finałowej, którą zakończył wynikiem 68.

„Jestem zadowolony z walki, determinacji i opanowania w tym turnieju. Mimo iż ostatnie dni nie były dla mnie łaskawe, nie grałem mojego najlepszego golfa, to i tak walczyłem o zwycięstwo. Pierwsze starty sezonu pokazały mi nad czym muszę jeszcze popracować. Teraz czas na doszlifowane aspektów technicznych i kontynuację świetnego sezonu 2021”.

Łącznie w tegorocznym kalendarzu Pro Golf Tour przewidziano 14 turniejów. Golfiści z całej Europy rywalizują m.in. w Egipcie, Austrii, Niemczech, Holandii, Czechach. Dwa turnieje tegorocznego cyklu Pro Golf Tour odbędą się w Polsce: Matchplay na polu Karolinka Golf Park oraz Gradi Polish Open by Emeralld 2021, w rodzimym klubie Gradiego – Gradi Golf Club.

„Za mną 3 turnieje Pro Golf Tour. Jestem dobrze przygotowany do sezonu, zarówno fizycznie jak i mentalnie, co wyraźnie przekłada się na moją grę. Ciężka praca daje efekt w postaci wyników, które  doprowadziły mnie do pozycji lidera w rankingu Order of Merit”.

Teraz cykl Pro Golf Tour powraca na dwa turnieje do Egiptu. Pierwszy z nich NewGiza Pyramids Challenge 2021 zostanie rozegrany od 27 do 29 maja na polu New Giza Golf Course pod Kairem.

*

Dzień po rozegranych w Austrii zawodach, pierwszego maja, Gradi nie zdecydował się jednak na zasłużony odpoczynek – zamiast tego został pod Wiedniem, realizując zajęcia z trenerem performance – Stuartem Morganem.

Mogę być zadowolony ze swojej walki i determinacji oraz przywiezienia niezłego wyniku, mimo że nie grałem swojego najlepszego golfa. Nie do końca ufałem temu, nad czym pracowałem całą zimę, nie czułem stu procent swoich możliwości, nie przychodziło mi nic tak łatwo na tym polu. Za to była walka o zwycięstwo do końca, do ostatnich dołków. Dała miejsce w czołówce i to jest miłe oraz satysfakcjonujące” – relacjonował Gradi dla redakcji PZG.

Teraz na pewno wiem, nad czym jeszcze muszę trochę pracować przed kolejnymi startami, ale to już kwestia paru treningów i doszlifowania kilku elementów gry. Tak żebym na polu bardziej grał, a nie tak wiele myślał o aspektach technicznych”.

Gradi ma dalej w planie kontynuację „super sezonu 2021”, który zaczął od zwycięstwa w kwietniowym Red Sea Egyptian Classic 2021. W kolejnym turnieju trzecioligowej PGT w Egipcie – Red Sea Ain Sokhna Classic 2021 – był na dzielonym trzynastym miejscu, a teraz wrócił bliżej podium.

Mam nadzieję, że dostanę się na nadchodzące turnieje Challenge Tour do Szwecji. Jak dobrze pójdzie to w tym sezonie nie będę już grał w Pro Golf Tour, a w lidze wyżej. Na tym się skupiam” – podkreślił.

W dniach 13-16 maja w ramach Challenge Tour w szwedzkim Malmö odbędzie się Range Servant Challenge by Hinton Golf, a między 19 a 22 maja Dormy Open rozgrywany w Österåkers Golfklubb w Åkersberga.

 

Gratulujemy! #GoGradi! 

Wyniki Haugschlag NÖ Open 2021 TUTAJ

Ranking: www.progolftour.de/order-of-merit-en.html

Źródła: Kancelaria PR/ Przemysław Śmiałkowski i Anna Kalinowska/PZG

Zdjęcia: #TeamGradi

Zredagowała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni