Mateusz Gradecki. ISPS HANDA World Invitational. Fot. Kuba Dymecki

Mateusz Gradecki w Irlandii Północnej

Mateusz Gradecki wraca do gry na DP World Tour. W czwartek w pierwszej grupie wystartuje w ISPS Handa World Invitational presented by AVIV Clinics. Turniej rozegrany zostanie na dwóch spektakularnych polach Irlandii Północnej, gdzie równolegle toczyć będzie się też rywalizacja kobiet.  

 

LEADERBOARD

 

Powrót do Irlandii Północnej

Gradi pytany o przygotowania, kto mu caddiuje, czy zna pola, depeszował w środę z Irlandii.

Jestem tutaj z Dymkiem. Pola częściowo znam, bo grałem tutaj cztery lata temu na Challenge Tour. Drugie pole, na jedną rundę, to  links, obok Portrush i Portstewart i dopiero wczoraj byliśmy tam pierwszy raz. Ma być wietrznie i szykujemy się na to. Dzisiaj mamy ostatnie przygotowania na polu, które znam. Zagraliśmy tam dziewiątkę, zaraz przejdziemy się po drugiej. To pierwszy turniej z pewnie czterech, pięciu, czy nawet sześciu z rzędu. Także miałem parę tygodni przerwy i jedziemy dalej. Pozdrawiam. 

A tak relacjonował swoje wrażenia z Irlandii dla redakcji Polskiego Związku Golfa:

Gramy ten turniej na dwóch polach, Galgorm miałem okazję poznać cztery lata temu i bardzo je polubiłem. To fajne linksowe pole, a drugi obiekt poznawałem wczoraj. Przez ostatnie pięć tygodni trzy miałem wolne, więc jestem wypoczęty i gotowy na dłuższy czas na tourze. Miałem czas na dużo treningu i wypoczynku, ale także starty kontrolne w Challenge Tourze. A teraz idziemy po swoje. 

Na styku dwóch światów

To nietypowy turniej w kalendarzu DP World Tour, w którym rywalizują jednocześnie kobiety z Ladies European Tour i mężczyźni z DP World Tour oraz Challenge Tour. Przez dwa pierwsze dni wszyscy zagrają na dwóch polach – Galgorm Castle GC i Castlerock GC. Później cała rywalizacja przeniesie się do Galgorm Castle.

W przeciwieństwie do turnieju Volvo Car Scandinavian Mixed, gdzie kobiety i mężczyźni rywalizują w tym samym turnieju, tylko z różnych startów, w Irlandii będą dwie oddzielne klasyfikacje. Rok temu wśród kobiet triumfowała Szwedka Maja Stark, jednak nie będzie ona broniła tytułu. Wśród mężczyzn zwyciężał Szkot Ewen Ferguson, który powalczy o powtórzenie tamtego sukcesu.

Mateusz startuje w czwartek w pierwszej grupie, o 8.41 polskiego czasu, zaczynając od pola Galgorm. Razem z nim zagrają: Francuz Gary Stal i Australijczyk Connor Mckinney.

 

Zdjęcia: Kuba Dymecki

Przygotowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni