Fot: Mateusz Gradecki

Gradi i niski skipper do tylnej flagi.

Mateusz Gradecki gra wyśmienicie w ostatnim, tegorocznym, marokańskim turnieju ligi Pro Golf Tour – Open Royal Golf Anfa Mohammedia. Po pierwszej rundzie 68, w czwartek dołożył dorodne 67 uderzeń i przed rundą finałową, wspólnie ze Szkotem – Christopherem MacLeanem, zajmuje drugą pozycję!

Gradi swoją drugą rundę rozpoczął oraz zakończył, grając birdie, których było w sumie sześć! Był też imponujący eagle, ustrzelony na dołku par4, który trafiony został z 75 metrów: „To był mój ulubiony wedge 60 stopni. Czekaliśmy na ten strzał z Nickiem od paru turniejów, bo już wiele razy grałem moje wedge bardzo blisko dołka. Aż w końcu wleciało! To był piękny, niski skipper do tylnej flagi!

Spieszę z wyjaśnieniem – skipper to niziutko przelatujący pocisk, który spada na green, kilka razy się odbija, by nagle zatrzymać się jak wmurowany! Ten akurat zatrzymał się w dołku! Ponieważ swoją drugą dziewiątkę Gradi rozpoczął od double bogeya, ten zagrany pięć dołków później widowiskowy eagle doskonale to zrównoważył!

Na samotnym prowadzeniu znajduje się Holender Max Albertus, do którego Gradi i Christopher tracą dwa uderzenia. W jutrzejszej rundzie finałowej Mateusz zagra w ostatnim, polsko-szkocko-holenderskim flighcie !

#GoGradi!

 

https://www.progolftour.de/livescoring-en.html?tab=livescoring#livescoring-95

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni