Mateusz Gradecki. Fot. Team Gradi

Gradi w Hopps Open de Provence

Mateusz Gradecki w czwartek rozpocznie rywalizację w kolejnym turnieju ligi Challenge Tour, Hopps Open de Provence. Rozgrywki odbędą się w Golf International de Pont Royal w Mallemort we Fracji. 

Livescoring

Tytułu z poprzedniego roku będzie bronił Alfie Plant, Anglik rozpocznie grę o 13:00 z drugiej dziewiątki. W ubiegłym sezonie Plant zdobył swój pierwszy tytuł, mając 6 uderzeń straty przed finałowym dniem, a następnie, wygrywając trzyosobową dogrywkę. 

 

Tydzień temu w turnieju Swiss Challenge zwyciężał Daniel Hillier

„W tym tygodniu jestem sam, mój caddie wrócił na tydzień do domu. W zeszłym sezonie udało mi się poznać pole na rundach treningowych. Niestety przed rozpoczęciem rywalizacji wyszedł mi pozytywny test na covida i musiałem się wycofać”wspominał Gradi.

„Ballestros to bardzo precyzyjne pole, wymaga dokładnych zagrań i dobrej strategii. Teraz dodatkowo utrudnia je mocny wiatr, więc trzeba naprawdę panować nad lotem piłki. Ale nie będę ukrywał, że pasuje mi to pole i czuję się na nim pewnie” – podsumował.

Turniej Hopps Open de Provance gości na Challenge Tourze od 2018 roku. Zawsze rozgrywany w Golf International de Pont Royal, stopniowo umacnia swoją pozycję w kalendarzu. Jako jeden z ostatnich przystanków w sezonie, zazwyczaj odbywa się w drugiej połowie września, jest ważną rozgrywką dla zawodników w potrzebujących punktów w końcówce sezonu. Do finału cyklu na Majorce zostały już tylko trzy turnieje, przez najbliższe tygodnie wyłaniać się będą pewne awanse do DP World Tour. Gradecki znajduje się aktualnie na 19. miejscu. Awansuje dwudziestu najwyżej sklasyfikowanych graczy.

Golf International de Pont Royal powstał w 1991 roku w miejscu położonym zaledwie 30 minut jazdy samochodem od Marsylii. Zaprojektowane przez Severiano Ballesterosa, jako jedyne we Francji, idealnie wpisuje się w naturę Prowansji. Osiemnastodołkowe “The Ballesteros” wymaga od graczy precyzji, ale także i odpowiedniej strategii. Liczne zarośla i drzewa piniowe skutecznie utrudniają grę. W 2021 nagrodzone tytułem najlepszego pola we Francji przez World Golf Awards, oferuje widoki na pasmo Alpilles, Luberon, dolinę Durance i wzgórza Trévaresse.

Gradi rozpocznie grę o 8:40 z dołka nr 1. We flighcie razem z nim znajdą się dwaj Francuzi Clement Berardo i Felix Mory.

Tekst: Matylda Kuna/PZG
Zdęcie: Team Gradi

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni