Mateusz Gradecki i Nick Lane. Fot: Nick Lane/ Total golf marbella 

Gradi z najlepszym występem na European Tour

Zakończył się turniej Euram Bank Open, łączący ze sobą dwa światy, zarówno Challenge Tour, jak i European Tour. Zwyciężył Francuz Joël Stalter. Nas oczywiście najbardziej interesowały poczynania Mateusza Gradeckiego – jedynego Polaka grającego w tym turnieju, startującego w zawodowym turnieju po raz pierwszy po długiej, pandemicznej przerwie.

 

 

Gradi rozpoczął zmagania w zjawiskowym Golfclub Adamstal Franz Wittmann, charakteryzującym się wspaniałymi alpejskimi widokami, od świetnej rundy 67, będącej szóstym rezultatem dnia! W drugiej rundzie było jeszcze lepiej, a dołożenie zaledwie 66 uderzeń, dało mu na koniec dnia doskonałą pozycję T9 w turnieju.

 

Opublikowany przez Total golf marbella Czwartek, 16 lipca 2020

 

W piątek po raz pierwszy zanotował rundę powyżej par, spadając w klasyfikacji na miejsce T36. Finałowe 74 uderzenia przesunęły go ostatecznie na pozycję T43, zapewniając jednocześnie najlepszy finisz w turnieju European Tour.

Z powodu kłopotów na łączach, redakcja Golf Channel Polska, tym razem nie miała z Mateuszem kontaktu na bieżąco, jednak kiedy problemy techniczne się skończyły, Gradi zrekompensował to w całej rozciągłości, relacjonując wydarzenia z Austrii wyczerpująco i ze swoim typowym poczuciem humoru.

 

Opublikowany przez Total golf marbella Wtorek, 14 lipca 2020

 

 

Mateusz grał w pierwszej europejskiej lidze golfa wcześniej tylko raz, w D+D REAL CZECH MASTERS 2018, nie przechodząc tam przez cut. Co ciekawe, Gradi wystąpił tam wówczas, będąc jeszcze amatorem, a po dwóch rundach 72, był o jedno uderzenie lepszy od swojego dobrego kolegi – Adriana Meronka, występującego wtedy już jako zawodowiec. Ż1eby zagrać wszystkie cztery rundy, zabrakło wtedy czterech uderzeń, ale Gradi i tak wspomina całkiem dobrze tamten turniej: „Po raz pierwszy na European Tour wystąpiłem w Czechach, dwa lata temu. Grałem bardzo fajnie, ale nie przeszedłem przez cut.”

Swój występ w tegorocznym Euram Bank Open opisywał następująco: „Ogólnie  bardzo cieszyłem się na powrót do rywalizacji. Dużo trenowałem przez te parę miesięcy, ale to nie to samo, co rywalizacja turniejowa. Bardzo pewnie  czułem się już od próbnych rund, co przeniosło się na super grę w pierwsze dwa dni.”

 

Obraz może zawierać: drzewo, niebo, roślina, góra, chmura, na zewnątrz, przyroda i woda

 

Dopytywany co poszło nie tak podczas dwóch kolejnych dni, odparł: „Później trochę straciłem pewność uderzeń z tee. Dzisiaj były też strasznie trudne warunki, całe osiemnaście dołków w ciągłym deszczu i wiele wymagających ‘tee shotów’. Kontynuowałem w weekend swoją grę, czyli uderzałem zazwyczaj agresywnie z tee, często driverem. Jednak driver odmówił posłuszeństwa, co powinienem zauważyć trochę wcześniej i czasami grać jednak więcej długimi ironami z tee. Cały czas w siebie wierzyłem i chciałem grać swoje, lecz nie opłaciło się to, zwłaszcza przy paru uderzeniach i niestuprocentowej formie.”

Po czym dodał z tą swoją lekkością wypowiedzi: „Pięć zgubionych piłek z tee nie pomaga.”

Poproszony o doprecyzowanie, wyjaśnił, że pięć piłek zniknęło w trzech rundach. Co ciekawe jedna z nich zaginęła w akcji  podczas zacnej rundy 67, na jedynym tego dnia dołku gorszym od para – dziewiątce, gdzie w wyniku komplikacji, pojawił się soczysty double bogey.

 

Opublikowany przez Total golf marbella Wtorek, 14 lipca 2020

 

Świetnie widzieć Mateusza w dobrej formie i w jego klasycznym, bojowym nastroju. Najwyraźniej wrócił już do pełni sił po delikatnej kontuzji żebra i znów jest bardzo pozytywnie nastawiony: „To było bardzo dobre doświadczenie i super turniej, do przeanalizowania i wyciągnięcia wniosków. Gra jest naprawdę blisko.”

W najbliższej perspektywie na Gradiego czeka występ w budzącym się po przerwie Pro Golf Tour, w największym tegorocznym, zawodowym turnieju w Polsce – Polish Open, rozgrywanym w… Gradi Golf Club! Oczywiście pole to bardzo lubi i jest mu „dość” dobrze znane, co zapowiada dobrą zabawę.

Pytany, czy jego mentor, trener i caddy – Nick Lane, też, podobnie jak w Austrii, będzie mu tam caddiował, odparł przekornie: „U siebie gram sam.”

 

Opublikowany przez Total golf marbella Poniedziałek, 13 lipca 2020

 

#Kibicujemy! #GoGradi!

 

Wypowiadał się: Gradeusz

Zdjęcia: Nick Lane/ Total golf marbella 

Napisała: Kasia Nieciak

Pełne wyniki TUTAJ

 

***

 

W środę o 17.00 zapraszamy na Jacek Person LIVE by PGA Polska, gdzie gościem Jacka będzie Mateusz Gradecki!

 

Obraz może zawierać: trawa, na zewnątrz i tekst

 

Do poczytania również:

https://golfchannel.pl/?news=meronk-i-gradi-na-european-tour

https://golfchannel.pl/?news=gradi-zagra-w-austrii

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni