Mateusz Gradecki. Cape Town 2022. Fot. Team Gradi

Gradi wraca do gry

Po kwietniowym triumfie w Limpopo Championship Mateusz Gradecki rozpoczyna kolejny występ w cyklu Challenge Tour. W czwartek wystartuje w Challenge de España, rozgrywanym koło Kadyksu.

golfchannel.pl/?news=gradi-w-limpopo

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1526875226549755905?s=20&t=fRmDwtZb00iyxVrOtD0V9A

Gradi aktualnie plasuje się na szóstym miejscu w rankingu ligi.

Wiadomo, że po wygranej w RPA pewność siebie wzrosła, ale sporo czasu od kwietnia upłynęło, po chwili na świętowanie i odpoczynek, teraz trzeba skupić się na tym, co mnie czeka w tym tygodniu. W poniedziałek i wtorek zagrałem po dziewięć dołków, dzisiaj pro-am i dodatkowo trening. Pole świetnie przygotowane, greeny całkiem fajne, hotel na plaży, także miejsce jest super. Gra też z dnia na dzień coraz lepiej mi się +klei+, więc będę gotowy na walkę” – relacjonował w środę.

Wspomniał, że przez pierwsze dni gracze spodziewają się silnego wiatru, ale generalnie pogoda sprzyja. Wyjątkowo w Hiszpanii caddym Mateusza będzie Adrian Kaczała – niegdyś utytułowany reprezentant Binowo Park GC, a potem zawodowiec rywalizujący w Pro Golf Tour.

Pole jest dobrze Gradiemu znane – rywalizował tutaj rok temu, dokładnie w dniach 15-18 czerwca, czyli w poprzedniej edycji Challenge de España. W kolejnych rundach Mateusz zanotował: 71, 69, 73 i 72 uderzenia. Suma -3 po czterech dniach dała mu dzielone 51 miejsce. Jak wówczas opowiadał, pole Novo Sancti Petri bardzo ciekawe, wymagające, z drzewami nawet na środku fairway’ów. Dokładnie iglakami, które… „wciągały piłki”.

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1510701166568562692?s=20&t=eBI7zIzxraasTAbUdHFaJg

Wielu graczy gubiło piłki w koronach starych, pewnie ponad 20-letnich drzewach. Na gałęziach pełno było wysuszonych igieł, robiły się z tego swego rodzaju gniazda, więc trzeba było unikać tych drzew najbardziej. Ja na szczęście żadnej piłki tam nie zgubiłem, ale było blisko” – mówił rok temu.

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1527228409054740480?s=20&t=fRmDwtZb00iyxVrOtD0V9A

Challenge de España odbywa się od 1999 roku, a trzeci raz z rzędu w Novo Sancti Petri. Pola w Iberostar Real Club zaprojektował sam Severiano Ballesteros, pięciokrotny zwycięzca turniejów Major i 50-krotny zwycięzca zawodów European Tour.

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1526856954722799617?s=20&t=fRmDwtZb00iyxVrOtD0V9A

Golfiści doceniają wszechstronność obiektu – radość z gry mogą tu poczuć zarówno początkujący, jak i zawodowcy.

W turnieju zagrają m.in.: Matteo Manassero, Clemet Sordet, Wilco Nienaber, Jens Dantorp, Benjamin Rusch, Marco Iten, Liam Johnston, Julian Suri, Jordi Garcia, Ondriej Lieser, Alejandro Del Rey, Benjamin Poke, Paul Dunne. 

Na pierwsze tee pola Iberostar Real Club de Golf Novo Sancti Petri reprezentant Polski wejdzie o godzinie 14.20. W bardzo mocnym flighcie zagrają z nim Południowoafrykańczyk Juan Carlo „J.C.” Ritchie, czyli aktualny lider rankingu Road to Mallorca oraz Hiszpan Angel Hidalgo.

 

Livescoring TUTAJ

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Zdjęcia: Team Gradi

 

Zredagowała: Kasia Nieciak


Więcej aktualności

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni