Mateusz Gradecki. Fot: Team Gradi

Gradi w Dormy Open

W czwartek Mateusz Gradecki rozpocznie walkę w rozgrywanym na polu Österåkers Golfklubb turnieju Dormy Open cyklu Challenge Tour. Nie będzie to jego pierwszy start w tych zawodach – w maju zeszłego roku uplasował się na 66. pozycji z wynikiem +3. Znajomość obiektu powinna okazać się atutem w nadchodzących rundach.

Z Danii przepłynęliśmy promem do Szwecji, całą podróż odbywamy samochodem, żeby tym razem nie zgubić sprzętu. Pole oczywiście znam, grałem tu w zeszłym roku, jest bardzo dobrze przygotowane i ciekawe. W 2020 roku było chyba nawet nominowane jako jedno z najlepszych nowych pól na świecie, a w Szwecji jest jednym z najbardziej znanych i docenianych. Moja gra też jest coraz lepsza i po ostatnim tygodniu powoli składam wszystkie aspekty w całość. Pogoda podobna jak w Polsce, chociaż mogłoby się wydawać, że w Skandynawii będzie już chłodniej” – meldował po rundzie treningowej Gradi.

 

 

Wspominane pole zaprojektowane zostało w późnych latach 80. przez byłą gwiazdę hokeja Svena Tumbę. Było gospodarzem między innymi the Compaq Open cyklu Ladies European Tour. Położone około 30 kilometrów na północ od Sztokholmu charakteryzuje się głębokimi bunkrami i hazardami otoczonymi drewnianymi palami. Przeszkody wodne porównywane są do tych na Le Golf National pod Paryżem, gdzie od przyszłego tygodnia będą rozgrywane mistrzostwach świata z udziałem damskiej i męskiej reprezentacji Polski.

 

 

Mateusz aktualnie utrzymuje się na miejscu 14. rankingu Road to Mallorca. Prowadzi Niemiec Freddy Schott, a tuż za nim plasują się Szwed Jens Dantrop i Duńczyk Oliver Hunderboll.

 

 

Obrońcą tytułu jest Felix Mory. 

 

 

Po Dormy Open, Challange Tour zostaje w Szwecji. Kolejną odsłoną cyklu będzie Indoor Golf Group Challange, rozgrywany w Allerum Golfklubb, a kolejny przystanek to już Belgia, dokładnie B-NL Challenge Trophy by Hulencourt.

 

 

Gradi rozpoczyna czwartkową rundę o godzinie 13.20. Przez pierwsze dwa dni razem z nim wystąpią: Jesper Svensson i dobrze nam znany z DP World Tour – Clement Sordet.

 

 

Livescoring TUTAJ

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

fot. Team Gradi

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni