Gradi ciągle w ruchu!

Mateusz Gradecki, zajął znakomite, dzielone czwarte miejsce podczas zakończonego w miniony weekend turnieju Pro Golf Tour w Maroku. Open Ocean 2019, rozgrywany na polu klubu Golf de l’Ocean niedaleko Agadiru, zgromadził blisko 140 golfistów m.in. z  Niemiec, Francji, Austrii, Szwajcarii, Anglii, Szkocji, Walii, Maroka i Arabii Saudyjskiej. Wśród nich, jako jedyny Polak był również Gradi.

Mateusz rozegrał bardzo równy turniej, grając kolejno rundy 69, 69 i 67. W ciągu trzech dni rywalizacji aż dwanaście razy trafił birdie, notując  łącznie 205 uderzeń (-8): „Przez trzy dni grałem bardzo równo, coraz lepiej czuję grę i poprawnie wykorzystuję swoje umiejętności. Do każdego turnieju przystępuję z myślą o osiągnięciu jak najlepszego wyniku – celem jest zwycięstwo. Osiągnięcie miejsca w ścisłej czołówce po poprawnej, równej grze też daje dużo satysfakcji i pozwala mi z optymizmem myśleć o kolejnych zawodach.”

Obecnie zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Pro Golf Tour i jest też obecnie najwyżej sklasyfikowanym polskim golfistą światowego rankingu OWGR, zajmując w nim okrągłe 500 miejsce. W lutym zwyciężył w Casablance, w turnieju Open Prestigia.

 

 

Przed Gradeuszem jeszcze jeden turniej w ramach ligi Pro Golf Tour, a następnie debiut w pełnym sezonie profesjonalnego cyklu Challenge Tour, gdzie trafił dzięki miejscu w ścisłej czołówce Order of Merit ubiegłorocznej edycji Pro Golf Tour.

„Rozegram jeszcze jeden turniej w Maroku w ramach Pro Golf Tour – Open Tazegzout 2019. Do każdych zawodów podchodzę z takim samym nastawieniem – walczę o zwycięstwo i będę się starał grać w ten sposób przez cały sezon. W moich przygotowaniach ważne było ustabilizowanie formy i osiąganie dobrej powtarzalności uderzeń. Myślę, że po turniejach w ramach Pro Golf Tour, będę w pełni gotowy, by w Challenge Tour pokazać się z jak najlepszej strony.”

Długofalowym celem Mateusza jest reprezentowanie Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które już w przyszłym roku odbędą się w Tokio: „Moim marzeniem jest występ z orzełkiem na piersi na Igrzyskach Olimpijskich. Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Tokio. W Japonii chciałbym zaprezentować swoje umiejętności oraz pokazać prężny rozwój polskiego golfa. Wierzę, że Polacy mogą wpisać się na olimpijskie karty historii tego sportu.”

W turnieju Open Ocean 2019 zwyciężył James Wilson, z którym w dogrywce pojedynkował się Antoine Rozner.

 

 

Już od środy kolejna potyczka w Agadirze, gdzie Gradi ostrzyć będzie swoją i tak ostrą formę.

 

 

#Kibicujemy! #GoGradi! 

 

***

 

Źródło:   Łukasz Grzelec, Specjalista ds. PR

Opracowała: Kasia Nieciak

 

Wyniki Open Ocean 2019

Wyniki Open Tazegzout 2019

RANKING PRO GOLF TOUR

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni