Adrian Meronk, Mateusz Gradecki, fot: mitukiewicz.pl

Gradi broni tytułu w Gradi Invitational!

Już od piątku w Gradi Golf Club rusza organizowany tradycyjnie przez PGA Polska – Gradi Invitational by John Deere, inaugurujący Alior Bank PGA Polska Tour. Pula nagród wyniesie 30 000 zł. Partnerem tytularnym cyklu, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Alior Bank. Partnerem turnieju niezmiennie jest John Deere Polska.

Rok temu  w Gradi Golf Club na starcie stawiło się ponad stu uczestników.  To już wieloletnia tradycja, że pierwszy profesjonalny turniej odbywa się na polu pod Wrocławiem, a frekwencja świadczy o coraz większej popularności turnieju. Na liście startowej znaleźli się zwycięzcy poprzednich edycji, m.in. Martyn Proctor (2017), Ales Korinek (2015), czy Maksymilian Sałuda (2012, 2014). Nie zabrakło również gospodarza, Mateusza Gradeckiego, który wtedy na co dzień rywalizował  w turniejach Pro Golf Tour, a w tym roku szykuje się do swojego pierwszego, pełnego sezonu European Challenge Tour.

Gradi przez kontuzję nadgarstka jeszcze kilka dni przed startem, nie wiedział czy wystąpi w turnieju. Zdołał jednak wrócić do formy i już pierwszego dnia zagrał niewiarygodne 61 uderzeń, notując tylko na sześciu ostatnich dołkach -7, zawierające pięć birdie i eagle!  Wynik spektakularny, jednak nie jest to jego „życiówka”! Tyle samo uderzeń zagrał na tym polu jako amator, jednak z żółtych tee. Nieoficjalny rekord Mateusza, co prawda nie w turnieju, to 57 uderzeń na Gradi Golf Club!

Druga runda nie przyniosła niespodzianek. Mateusz zakończył ją z wynikiem -4, co dało mu wówczas pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Drugie miejsce ze stratą pięciu uderzeń do lidera zajął reprezentant Czech, Ales Korinek, a trzecie exaequo z wynikiem -1 Maks Sałuda i Kuba Ossowski.

 

Gradi Invitational 2018. Fot: Strzały na fairwayu

 

„Bardzo się cieszę z wygranej, tym bardziej, że jest to moje pierwsze zawodowe zwycięstwo. I z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i we mnie wierzą” powiedział Mateusz. Amatorzy także pokazali wysoki poziom rywalizacji. W kategorii strokeplay brutto zwyciężył Anthony Kerr z wynikiem +1, kończąc rundę spektakularnym Hole in One! Anthony wygrał samojezdną kosiarkę marki John Deere. Drugie miejsce zajęła Dorota Zalewska, na trzeciej pozycji uplasował się Filip Kowalski.

W klasyfikacji netto zwyciężył Cezary Śmigielski, drugie miejsce zdobyła Nina Olga Wojtczak, trzecie miejsce zajął Mieczysław „The Star” Gwiazda. Najlepszą kobietą brutto została Zofia Wójcik, wśród najlepszych kobiet netto zwyciężyła Amanda Majsterek. Najlepszą juniorką brutto okazała się Anastazja Piechula, a najlepszym juniorem netto został Hubert Tomczyk.

***

Seria Alior Bank PGA Polska Tour jest najważniejszym cyklem zawodowym w Polsce. W zeszłorocznych zawodach na każdym turnieju brało udział blisko 100 zawodników, w tym około 30 Pro. Gradi Golf Club, to urokliwe, 18-dołkowe pole (PAR 71) o długości 5437 metrów, które zapewnia grę pełną wyzwań i satysfakcji zarówno graczom zawodowym, jak i amatorom.

Tradycyjnie podczas pierwszego dnia zawodów odbędzie się ProAm, w trakcie którego zawodowcy połączą siły z amatorami. Podczas dwóch kolejnych dni odbędzie się turniej główny o charakterze typowo sportowym, w którym amatorzy i Pro rywalizować będą w oddzielnych kategoriach. Niezmiennie amatorzy zmierzą się w formacie Strokeplay brutto oraz Strokeplay netto. Nagrodzeni zostaną również: najlepsza kobieta i najlepszy junior.

W tegorocznym cyklu, już po raz czwarty, amatorzy będę mieli szanse rywalizować w dodatkowej klasyfikacji generalnej. Podczas każdego turnieju z serii PGA Polska Tour będą oni walczyć w oddzielnym rankingu, a zwycięzcy otrzymają wspaniałe nagrody. Nagroda dla zawodowców za pierwsze miejsce wyniesie 5500 PLN. PGA Polska wraz z partnerami przygotowała wyjątkowe nagrody rzeczowe dla amatorów. Oprócz tego przewidziane jest wiele atrakcji oraz konkursów dodatkowych.

Partnerami wspierającymi turniej są: Jaguar, Arch Desk, Golf Garden, Travel and Action, 2XU, MMGolf, Golf Team, Srixon i Wilson.

***

 

Obraz może zawierać: niebo, chmura, na zewnątrz i przyroda

Adrian Meronk, Doha Golf Club. Fot: #Meronk Team

 

Na tegorocznej liście startowej znajduje się aż 50 zawodowców, a wśród nich m.in.: Gradi, Adrian Meronk, Max Sałuda, Ales Korinek, Marek Siakala, Tadeas Sedlacek, Mike O’Brien, Kuba Ossowski, Adrian Kaczała, Grzegorz Zieliński, Martin Hejger, Kamil Tatarczuk, Łukasz Szadny, Juan Ochoa, Mark Bednarczyk, Jakub Budaj, Kuba Ufnal i Oskar Zaborowski.

 

#Kibicujemy!

 

L I V E S C O R I N G

Harmonogram turnieju: https://www.pgapolska.com/pl/aktualnosci/polska/harmonogram-turnieju-gradi-invitational-by-john-deere

 

Napisała: Kasia Nieciak

Źródło + : PGA Polska

Fotos główny: mitukiewicz.pl

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni