Mateusz Gradecki. Challenge Tour Grand Final. Fot. Karolina Błasiak

Gradi osiemnasty w finale Challenge Tour

W zakończonym w niedzielę Rolex Challenge Tour Grand Final supported by The R&A, wynikiem -9 po czterech dniach triumfował Anglik Nathan Kimsey. Mateusz Gradecki zakończył rywalizację na miejscu osiemnastym z wynikiem -1. Niestety 21. pozycja w rankingu Road to Mallorca nie zapewniła mu pełnej karty na DP World Tour.

 

Premierowa relacja z turnieju: w środę, 9 listopada o 19.00

Najbliższe powtórki: czwartek 14.30/piątek 8,30 i 14.30/sobota 18.00/niedziela 6.30

 

Rundy 70, 73, 66 i 70 dały Kimseyowi zwycięstwo w turnieju, ale także pierwsze miejsce w rankingu ligi.

Na drugiej pozycji uplasowali się Anglik John Parry i pochodzący z RPA Easton Bryce – obaj zanotowali po -8. Zapewniło im to awans do DP World Tour na miejscu 17 i 20. Gradi zapisał rundy 75, 70, 69 i 73, co finalnie dało mu dzielone miejsce 18. Do ostatniego momentu wyglądało na to, że Mateusz załapie się do pierwszej dwudziestki, jednak Bryce zrobił birdie na dołku nr 17 i przeskoczył Polaka w ostatecznym rankingu.

Szkoda, że skończyło się tak, jak się skończyło, ale to był fajny sezon. Jestem tak naprawdę dumny z siebie i zadowolony ze swojej gry, szczególnie dziś, bo był to bardzo trudny dzień. Walczyłem do końca! Całą ekipą odczuwamy teraz trochę smutku, ale jednocześnie rezerwujemy bilety na QSchool. Będziemy próbowali polepszyć moją kategorię na DP World Tour, którą dostałem z 21. miejsca, przez final stage. Na pewno było to bardzo budujące doświadczenie, na którym mogę bazować i iść do przodu – podsumował sezon Mateusz.

golfchannel.pl/?news=gradi-na-majorce

Finał Challenge Tour długo trzymał widzów w napięciu. Do ostatnich dołków nie było wiadomo jak ostatecznie będzie wyglądał ranking. Zawodnicy zdobywali podwójne punkty, co skutkowało tym, że każde uderzenie powodowało duże przetasowania w tabeli. Gracze, którzy zakończyli sezon Challenge Tour w pierwszej dwudziestce zestawienia Road To Mallorca mają zagwarantowane członkostwo w DP World Tour z 14. kategorią. Gracze sklasyfikowani między miejscem 21 a 30 kwalifikują się do 18. kategorii.

Drugi sezon Gradiego na Challenge Tour zaczął się świetnie – w kwietniu Polak zwyciężył w w rozegranym w Republice Południowej Afryce turnieju Limpopo Championship. Zagrał fenomenalne cztery rundy z końcowym wynikiem -19, co pozwoliło mu na podniesienie pierwszego trofeum.

golfchannel.pl/?news=gradi-w-limpopo

 

Blisko triumfu był także w lipcu, kiedy przegrał dogrywkę z Alejandro Del Rayem w Big Green Egg German Challenge powered by VcG. Blisko pozycji lidera był także na początku października, gdy zakończył British Challenge presented by Modest! Golf Management na siódmej pozycji.

golfchannel.pl/?news=gradi-ii-w-green-egg

Gradecki wystąpi teraz w finałowym etapie Q-School w Tarratodze w Hiszpanii. Na polu Lakes Course, podczas sześciu rund będzie walczył o podniesienie swojej kategorii na przyszłoroczny DP World Tour, a tym samym wyższą pozycję w zapisach do turniejów.

Pełne wyniki TUTAJ

Tekst: Matylda Kuna/PZG
Fot. Karolina Błasiak

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni