Fot: Strzały na fairwayu

Mateusz Gradecki zwycięża w Gradi Invitational by John Deere!

Ponad stu uczestników stawiło się w Gradi Golf Club, aby rozegrać Gradi Invitational by John Deere, turniej inaugurujący zawodowy sezon 2018. To już wieloletnia tradycja, że pierwszy profesjonalny turniej odbywa się na polu pod Wrocławiem, a frekwencja świadczy o coraz większej popularności turnieju.

Na liście startowej znaleźli się zwycięzcy poprzednich edycji, m.in. Martyn Proctor (2017), Ales Korinek (2015), czy Maksymilian Sałuda (2012, 2014). Nie zabrakło również gospodarza, Mateusza „Gradiego” Gradeckiego, który na co dzień rywlizuje w turniejach Pro Golf Tour oraz European Challenge Tour.

 

 

Matuesz Gradecki przez kontuzję nadgarstka jeszcze kilka dni temu nie wiedział czy wystąpi w turnieju. Zdołał jednak wrócić do formy i już pierwszego dnia zagrał niewiarygodne 61 uderzeń, grając tylko na 6 ostatnich dołkach -7 (5 birdie i eagle). Wynik spektakularny, jednak nie jest to „życiówka” Mateusza – tyle samo uderzeń zagrał na tym polu jako amator, jednak z żółtych tee. Nieoficjalny rekord Mateusza, co prawda nie w turnieju, to 57 uderzeń na Gradi Golf Club! #GoGradi

Druga runda nie przyniosła niespodzianek. Mateusz zakończył ją z wynikiem -4, co dało mu pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Drugie miejsce ze stratą 5 uderzeń do lidera zajął reprezentant Czech, Ales Korinek, a trzecie exaequo z wynikiem -1 Maksymilian Sałuda i Kuba Ossowski.

„Bardzo się cieszę z wygranej, tym bardziej, że jest to moje pierwsze zawodowe zwycięstwo. I z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i we mnie wierzą” powiedział Mateusz.

Amatorzy także pokazali wysoki poziom. W kategorii strokeplay brutto zwyciężył Anthony Kerr z wynikiem +1, kończąc rundę spektakularnym Hole in One! Anthony wygrał samojezdną kosiarkę marki John Deere. Drugie miejsce zajęła Dorota Zalewska, na trzeciej pozycji uplasował się Filip Kowalski.

W klasyfikacji netto zwyciężył Cezary Śmigielski, drugie miejsce zdobyła Nina Olga Wojtczak, trzecie miejsce zajął Mieczysław Gwiazda.

Najlepszą kobietą brutto została Zofia Wójcik, wśród najlepszych kobiet netto zwyciężyła Amanda Majsterek. Najlepszą juniorką brutto okazała się Anastazja Piechula, a najlepszym juniorem netto został Hubert Tomczyk.

Na Gradi Golf Club rozpoczynamy zawodowy sezon oraz jesteśmy współorganizatorem najważniejszego wydarzenia golfowego w Polsce – Polish Open, które rozegrane zostanie w dniach 25-27 kwietnia. Turniej o Puchar Prezesa PGA Polska odbędzie się dzień przed rozpoczęciem Polish Open, a główną nagrodą będzie wyjazd na jedno z najlepszych pól golfowych w Europie. Szczegóły wkrótce.

Bardzo dziękujemy partnerowi tytularnemu – Alior Bank oraz partnerowi turnieju – firmie John Deere. A także partnerom wspierającym: Jaguar, SAP, Grupa SKAT, 2XU, Travel and Action, Centrum Golf, Dr Irena Eris, MMGolf, Masters Golf, Wilson Golf.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju, zwycięzcom gratulujemy oraz mocno trzymamy kciuki za Mateusza Gradeckiego i Adriana Meronka, którzy już pod koniec kwietnia wystąpią w European Challenge Tour, rozgrywanym w Turcji na polu Gloria. #GoGradi #GoMeronk

I już dziś zapraszamy na turniej Floating Garden Szczecin Open, który odbędzie się w dniach 11-13 maja w Binowo Golf Club. Rejestracja ruszy niebawem.

 

Źródło: PGA Polska

Fot: Strzały na fairwayu

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni