Mateusz Gradecki. Fot. Shots on the Fairway

Gradecki w European Tour Q-School.

Mateusz Gradecki rozpoczął w środę zmagania w pierwszym etapie QSchool, który zostanie rozegrany na polu Golfclub Schloss Ebreichsdorf w Austrii.

W First Stage Europe Section C Ebreichsdorf wystartuje 101 zawodników z 27 państw. Mateusz Gradecki jest jedynym Polakiem biorącym udział w tych rozgrywkach. Turniej potrwa cztery dni i zakończy się w sobotę 21 września.

Mateusz Gradecki rozpoczyna rywalizację z tee 1 o godzinie 7:45.

Livescoring: TUTAJ.

First Stage European Qualifying School to jedno z największych wyzwań dla golfistów ze Starego Kontynentu. European Tour Qualifying School to cykl złożony z trzech poziomów. Na First Stage składa się dziesięć turniejów, które są rozgrywane pomiędzy wrześniem a październikiem. Najlepsi zawodnicy przechodzą do drugiego etapu Qualifying School, do którego zaliczają się cztery turnieje – wszystkie rozegrane zostaną w Hiszpanii. Ci, którzy wykażą się największymi umiejętnościami (i którym dopisze najwięcej szczęścia) przejdą do finałowego turnieju – Final Stage. 25 najlepszych golfistów ostatniego etapu, który rozegrany zostanie na polu Lumine Golf Club, również w Hiszpanii, otrzyma kategorię 15 w European Tour oraz kategorię 5 w Challenge Tour. Kategorie te służą określeniu, w ilu i w jakich turniejach poszczególnych serii zawodnicy mogą brać udział.

Fot. Shots on the Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni