Gradecki w Open de Portugal

Po tygodniowej przerwie Mateusz Gradecki wraca do rywalizacji w Challenge Tour. W czwartek rozpocznie udział w turnieju Open de Portugal w Royal Óbidos Spa & Golf Resort.

Nasz reprezentant rozpocznie grę o godzinie 13:29. Razem z nim na pole wyjdą: Anglik Nathan Kimsley i Hiszpan Emilio Cuartero Blanco. Cała trójka znajduje się w pierwszej dwudziestce rankingu Challenge Tour, nazywanym Road to Mallorca.

Gradi miał tygodniową przerwę od gry i czas na przygotowania.

Na turniej przyjechałem z całym moim teamem: caddym Kubą Dymeckim i trenerem Juanem Ochoą. Dwa dni przed wyjazdem spędziliśmy z Juanem na polu i na miejscu także mieliśmy dwa dni treningowe. Gra zmierza w dobrym kierunku, a ja coraz pewniej czuję się ze swoimi strzałami – depeszował.

Pracowaliśmy nad każdym elementem gry po trochu, wracając do podstawowych kwestii typu set up, czy powtarzalność obrotu. Pole jest dość mokre, bo akurat pierwszy raz od kilku miesięcy padało w Portugalii, ale na sam turniej prognozy są dobre i dołki będą powoli wysychać. Po rundach próbnych wiemy, czego się spodziewać w roughach i w jakiej kondycji jest pole, to wszystko będzie się powoli zmieniać, ale raczej niediametralnie – opowiadał w przeddzień turnieju.

Royal Óbidos Spa & Golf Resort to pole położone niewiele ponad godzinę jazdy samochodem od Lizbony. Zaprojektowane przez Severiano Ballesterosa idealnie wpasowuje się w otaczającą je przyrodę. Z pierwszej dziewiątki roztacza się widok na pobliską lagunę de Óbidos, natomiast druga zachwyca panoramą oceanu atlantyckiego. Dołki dodatkowo urozmaica ekosystem jezior połączonych ze sobą strumieniami. Pole charakteryzują rozległe bunkry, niskie krzewy i delikatnie pofałdowane fairwaye.

W rankingu Road to Mallorca aktualnie prowadzi Niemiec Alexander Knappe, tuż za nim plasuje się również Niemiec Freddy Schott, a trzecie miejsce należy do Duńczyka Olivera Hundeboll. Mateusz Gradecki zajmuje 17 miejsce z 74,529 punktami.

W ubiegłym sezonie zwycięstwo w Open de Portugal odniósł Niemiec Marcel Schneider z wynikiem -19, a w 2019 triumfował Adrian Meronk. Turniej rozgrywano wtedy na polu Morgado G&CC, gdzie Polak zanotował rundy 67, 72, 68, 66, co dało mu łączny wynik -15, zwycięstwo i awans w rankingu o 12 miejsc.

Livescoring TUTAJ

Za: PZGolf

Tekst: M.Kuna
Zdjęcia: Archiwum prywatne M. Gradeckiego

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni