GOLFSIXES W GORZOWIE. Fot. PZG

GOLFSIXES ZADEBIUTOWAŁA W GORZOWIE

W niedzielę na polu Zawarcie w Gorzowie Wielkopolskim zadebiutowała polska odsłona ligi GolfSixes. W jej założeniach jest promocja golfa wśród dzieci i młodzieży, dzięki atrakcyjnemu drużynowemu formatowi, rywalizacji na krótkich obiektach oraz prostemu systemowi punktacji.

Projekt, koordynowany przez Confederation of Professional Golf, odniósł już sukces w Wielkiej Brytanii i Irlandii, stąd postanowiono wprowadzić ten format do innych krajów – Polski, Belgii, Niemiec, Niderlandów oraz Szwajcarii.

Pierwsze krajowe zawody za nami – w słoneczną niedzielę w Gorzowie stawiło się 17 młodych graczy, głównie w wieku między 7 a 11 lat, którzy stworzyli trzy drużyny. Rywalizowali na dołkach par 3, 4 i 5 (zgodnie z regulaminem zawodów ich długość nie przekraczała 135 metrów), wielokrotnie z powodzeniem, notując wynik na par. Format rywalizacji to texas scramble drużynowy, a każda z drużyn w jednym turnieju gra od 12 do 18 dołków, zależnie od liczby zgłoszonych drużyn.

W premierowej edycji triumfowała ekipa gospodarzy, w składzie: Maja Muchajer, Nikola Kućko, Michał Grusza, Antek Kazikowski, Gabriela Kućko i Ksawery Listowski.

Drugie miejsce zajął team tworzony przez graczy z Binowo Park i Black Water Links: Michał Pisarek, Adam Pisarek, Mikołaj Kluj, Maciej Staruk, Szymon Kaczmarek i Zosia Bagieńska-Siemanowska. Brąz wywalczyli zawodnicy w Kalinowych Pól: Maks Ozga, Zosia Wiśniewska, Dawid Dobkowicz, Mateusz Micewski, Janusz Szweycer.

Kolejny turniej 18 sierpnia w First Warsaw Golf, a dalej 28 sierpnia w GP Józefów koło Warszawy. Na wrzesień zaplanowano dwa kolejne turnieje – 10 września w Armadzie, a 1 października w Józefowie finał.

Gorąco zachęcane do wzięcia udziału są sekcje i szkółki golfowe z całej Polski. Dla sekcji/szkółek/drużyn zaplanowano wsparcie finansowe w postaci: zwrotu kosztów za dojazd grup zorganizowanych, wynagrodzenia trenerów, lunchboxów i obiadu po rundzie.

Kierownikiem projektu i dyrektorem turniejów jest Janusz Mojsiewicz. Zainteresowanych udziałem prosimy o bezpośredni kontakt z Januszem: jm@polishgolfchallenge.pl, tel. 793 331 442.

 

Regulamin GolfSixes League Polska: TUTAJ.

Pełne wyniki rywalizacji w Zawarciu TUTAJ.

Źródło i zdjęcia: PZG

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni