„Golf jest dla każdego”

„Golf jest dla każdego” – pod takim hasłem 18 lipca, odbędzie się impreza, której celem jest popularyzacja tego sportu wśród mieszkańców Wrocławia i okolic. Organizatorzy zapraszają do Kopalni Strefy Wakacji w podwrocławskich Paniowicach. Na uczestników czeka m.in nauka gry w golfa, konkursy z nagrodami, pokazy i turnieje. Zajęcia poprowadzi m.in. najlepszy polski golfista: Adrian Meronk. Wśród zaproszonych gości znalazł się też Jerzy Dudek.

 

https://www.facebook.com/JerzyDudekFanpage/photos/a.660663360651454/3417153011669128/?type=3&eid=ARComCve9LANqrg_mLX1XfT-89L4edfCLyKtTwsKHJJc5eyWluyDqfVdQnVMw8kOzksi085tgr6XB-o3&__xts__%5B0%5D=68.ARA2BIM-iNAIVhhDMaGPUc43aYPC8C97unIJZ1sNs9NSJbsVOVmxfYPwCNWfoBUEPTmrclAP4-jPBtBbdf9W5fCAn98U-aGdyHKS3jmRkOeFIg0cs9ITennWTCijtHnIA9QYD7OoM36V1jEFUQaruDhhO9OitdATSh4SOC5Uuuw4bIAZKKuM39f6KpO8wnXTeWBjtt7zj8zDatdPd4cRxMdFVNwvDTEsTCRZZY6s19oaqJwXXHO9DuTiTnLBQMpuXPiOGs-C5fTf22P_NXUjSsN5XfiDhgx37gYiNIRWCc93mUKJkRV_K__Y2ZQxwN8hCwGK1ue0nmEIOi8-E9ly6w_jKw&__tn__=EEHH-R

 

Kopalnia Strefa Wakacji to kompleks rekreacyjny zbudowany wokół akwenu mieszczącego się na terenie dawnej żwirowni w Paniowicach, 2 kilometry od Wrocławia. Obiekt należy do ulubionych miejsc letniego wypoczynku mieszkańców regionu. W lipcowy weekend, oprócz plażowania, będą mogli dodatkowo zapoznać się z zasadami gry w golfa, który – jak przekonują organizatorzy – wcale nie jest sportem dla snobów.

– Nasz obiekt co weekend odwiedza kilka tysięcy osób. Postanowiliśmy więc wykorzystać ten potencjał, by pokazać naszym gościom, jak ciekawym sportem jest golf – mówi Paweł Eilmes, prezes zarządu Kopalnii Strefy Wakacji. – Naszym celem jest przełamanie stereotypów związanych z tą dyscypliną, pokazanie, że nie wymaga ani specjalnego przygotowania, ani wyjątkowych warunków zewnętrznych. Zaprezentujemy grę w golfa na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego jako aktywność widowiskową, ciekawą, niedrogą oraz dostępną dla niemal każdego, niezależnie od wieku, płci i statusu materialnego – dodaje.

 

 

Organizatorzy wydarzenia „Golf jest dla każdego” przygotowali dzień pełen atrakcji: od nauki gry dla dorosłych, dla dzieci, przez minigolfa dla najmłodszych, turniej footgolfa, konkursy na najbliższe i najdalsze uderzenie, celowanie do pływających po jeziorze celów, aż po turnieje krótkiej gry oraz występy ambasadora polskiego golfa na świecie: Adriana Meronka.  – Zależy mi, by golf w Polsce był dostępny jak każdy inny sport, dlatego też postanowiłem wziąć udział w tej akcji. Kopalnia Strefa Wakacji to także świetne miejsce na letni relaks, więc pomysł promocji golfa w plażowej scenerii jest rewelacyjną inicjatywą” – mówi Adrian Meronk.

 

https://www.facebook.com/meronkadrian/videos/566037014077546/

 

Adrian przyjedzie do Kopalni, by zaprezentować nieco trickshotów, wymagających uderzeń, rozegrać konkursy, a także wziąć udział w spektakularnym Drive Bomba, czyli uderzeniami pływającymi piłkami do jeziora. – Zabawa golfem na kąpielisku, basenie czy w centrum miasta to szansa na popularyzację tego sportu, zwłaszcza wśród dzieciaków, na czym mi osobiście szczególnie zależy.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, kwiat

 

Na uczestników potyczek golfowych czekają specjalne nagrody, takie jak choćby vouchery na naukę gry, wejściówki do Kopalni czy nawet voucher na grę z Adrianem. Akcję wspierają między innymi Szymon Ziółkowski, mistrz świata w rzucie młotem i złoty medalista igrzysk olimpijskich, oraz Wojtek Lajan Witczak, członek zespołu Afromental.

 

https://www.facebook.com/lajanlajan/videos/10220120805161716/

 

Wydarzenie „Golf jest dla każdego” powstaje przy współpracy wrocławskich Klubów Toya Golf i Gradi GC. Organizatorem jest Kopalnia Strefa Wakacji, a partnerami są Gradi Golf Club, Toya Golf, Golf 24, Emeralld,  BogiGolf, Golfix, Bridgestone Golf. Patronatem medialnym imprezę objęli: Golf Channel Polska, Golf&Roll oraz Radio Eska.

Szczegółowy program wydarzenia: https://bit.ly/Harmonogram_Wydarzenia_GolfJestDlaKażdego

 

Źródło: Anna 'Mali’ Maliszewska/G24

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni