Fot. Mike O’Brien

Girls’ U16 Open Championship z udziałem Polek.

Trwa trzydniowy turniej (27-29.04) pod auspicjami The R&A. Gospodarzem mistrzostw jest angielskie pole golfowe Fulford GC.

W zawodach bierze udział 90 juniorek reprezentujących 11 krajów. W barwach biało-czerwonych grają Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC).
Girls’ U16 Open Championship jest częścią programu The R&A mającego na celu popularyzację golfa wśród dziewcząt, a także dla wiodących młodych golfistek jest przetarciem szlaków do rywalizacji na najwyższym amatorskim poziomie.

Duncan Weir, dyrektor wykonawczy ds. Rozwoju golfa w The R&A, powiedział przed turniejem: „Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia tych nowych mistrzostw, które stanowią ekscytujący dowód na rozwój kobiecej gry nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale w całej Europie”.

„Ten turniej jest kluczowym elementem strategii The R&A na rozwój kobiecego golfa. Jednocześnie staramy się zachęcić więcej kobiet i dziewcząt do spróbowania gry i kontynuowania kariery w tym sporcie” – dodał Weir.

Pierwsza edycja mistrzostw Girls’ U16 przyciągnęła wiele zawodniczek. Najmłodsza, Rosie Bee Kim z Anglii, ma 10 lat. Natomiast najniższy HCP należy do 16-letniej golfistki ze Szwajcarii, Eleny Moosmann, który wynosi +3,5.

Pole golfowe Fulford, organizujące po raz pierwszy w swojej historii wydarzenie The R&A, cieszy się prestiżową reputacją jako obiekt mistrzowski. To na tym obiekcie odbył się pierwszy w historii turniej Women’s British Open w 1976 roku, a także turnieje European Tour. Fulford będzie również gospodarzem Mistrzostw Juniorek U16 w 2019 i 2020 roku.

Livescoring: TUTAJ.

Fot. Mike O’Brien

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni