Amber Baltic Golf Club

Gala 30-lecia Polskiego Związku Golfa

W sobotę 5 sierpnia w Międzyzdrojach odbędzie się Gala 30-lecia Polskiego Związku Golfa. Towarzyszyć jej będzie jubileuszowy turniej, rozgrywany nieprzypadkowo w Amber Baltic Golf Club.

Symboliczne miejsce

To symboliczne miejsce – jedno z trzech najstarszych osiemnastodołkowych pól w kraju, a równocześnie nasz członkowski klub, który wraz z First Warsaw i Postołowem był założycielem PZG. Organizacja jubileuszu federacji w tym miejscu dla wielu osób będzie okazją do nostalgicznej podróży w czasie, do powspominania pionierskich czasów na polu, które wychowało niejednego gracza z grona tych, którzy zapisywali karty naszej historii – powiedział prezes zarządu PZG Radosław Frańczak.

Nieprzypadkowa data

Data także nie jest przypadkowa, gdyż w 2-4 sierpnia na polu w Kołczewie odbędzie się 28. Polonia Cup, uchodzący za najstarszy cykliczny turniej dla amatorów. Tuż po nim rozpocznie się Turniej 30-lecie PZG, rozgrywany w formacie greensome, na zaproszenia. W sobotę wieczorem w hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach odbędzie się Gala 30-lecia połączona z ceremonią wręczenia nagród. W Gali udział weźmie około 220 osób. Natomiast niedziela to już integracyjny Turniej Prezesów PZG.

Amber Baltic GC, podobnie jak First Warsaw w Rajszewie i pole w pomorskim Postołowie, powstał już w 1993 roku. To właśnie przedstawiciele tych trzech zarejestrowanych przy polach klubów założyli Polski Związek Golfa.

Kołczewo

Amber był gospodarzem pierwszych mistrzostw Polski. To tu miał miejsce także niezapomniany koncert chopinowski na polu golfowym, organizowany w ramach Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. To tu, już w 1998 roku grały w pro-amie zawodniczki z LPGA i to tu wciąż czuć historię polskiego golfa.

Pole, ulokowane w Kołczewie na wyspie Wolin, tuż koło Międzyzdrojów, było austriacką inwestycją, podnoszącą atrakcyjność całej inwestycji hotelowo-golfowej. Kompleks projektu wiedeńskiej pracowni architektonicznej Hansa Georga Erhardta, z szeregiem praktycznych zmian wprowadzonych przez Francuza Pierre Delacoura, wybudowano z rozmachem. Na 66 hektarach nadmorskich terenów, w otoczeniu sosnowych lasów Wolińskiego Parku Narodowego, powstało 18 dołków mistrzowskich, a do tego małe 9-dołkowe pole, tereny treningowe, dom klubowy z restauracją i tarasem.

 

Relacja z Gali 25-lecia TUTAJ.

Relacja z Gali 20-lecia TUTAJ

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni