G4D @ DP World Tour Championship.

Podsumowanie finału G4D Tour

Ubiegłoroczny inauguracyjny sezon rozgrywek G4D Tour – dla golfistów z niepełnosprawnościami składał się z siedmiu turniejów.

W ramach cyklu rozegrano kolejno: majowy G4D @ Betfred British Masters, Porsche European Open, Horizon Irish Open, Handa World Invitational, BMW PGA Championship, Andaluccia Masters i listopadowy wielki finał sezonu – DP World Tour Championship.

Turnieje toczyły się na tych samych polach i w tym samym czasie, co turnieje DP World Tour, a zawodnicy zamiast czterech rund, grali ich dwie.

Finał na Earth Course

Inauguracyjny sezon G4D miał swój punkt kulminacyjny na słynnym Earth Course, Jumeirah Golf Estates.
W programie zobaczymy wzloty i upadki jakie miały miejsce w ciągu dwóch dni turniejowych, ośmiu najlepszych golfistów w światowym rankingu golfistów z niepełnosprawnościami, którzy walczą o najwyższą nagrodę w golfie dla osób niepełnosprawnych. Kierując się do Dubaju numer jeden – Anglik Kipp Popert był faworytem, ​​z czterema  zwycięstwami z sześciu rozegranych wcześniej turniejów w sezonie. Dołączyli inni zwycięzcy z tego sezonu, Mike Browne i Tommaso Perrino. Irlandczyk Brendan Lawlor, drugi w rankingu zawodnik na świecie, Hiszpan Juan Postigo Arce, Amerykanin Chris Biggins, Kanadyjczyk Kurtis Barkley i Szwed Rasmus Lia uzupełniają skład.
46-minutowy program zapewnia oprócz śledzenia samego turnieju również ekskluzywny dostęp za kulisy i historie graczy. Podkreśli integracyjny charakter golfa, jednocześnie zachęcając do gry innych.

Gwiazdy G4D Tour wracają podczas Hero Cup

Rozszerzony drugi sezon G4D Tour będzie kontynuowany także w tym tygodniu. G4D Tour @ Hero Cup odbędzie się w piątek i sobotę, 13 i 14 stycznie 2023 roku w Abu Dhabi Golf Club. Światowy numer dwa Brendan Lawlor stoi na czele stawki dziesięciu graczy, którzy zagrają w turnieju. W Światowym Rankingu Golfistów z Niepełnosprawnościami jest jeszcze pięciu z pierwszej dziesiątki, a Tommaso Perrino i Mike Browne chcą powtórzyć swoje triumfy z  inauguracyjnego sezonu G4D Tour w zeszłym roku.

Tegoroczny sezon zawiera rozszerzony kalendarz ośmiu wydarzeń w sześciu krajach, z wprowadzeniem całosezonowego rankingu ligi. Światowy numer jeden w Anglii, Kipp Popert, który zdobył cztery tytuły w inauguracyjnym sezonie, odniósł swoje piąte zwycięstwo podczas otwierających sezon Australian All Abilities Championship w grudniu, na tym samym polu na którym zwyciężała wówczas rywalizująca w turnieju kobiet reprezentantka RPA Ashleigh Buhai oraz Adrian Meronk – triumfujący w 105. turnieju mężczyzn.

G4D @ DP World Tour Championship.

Zapraszamy na podsumowanie finałowego turnieju cyklu Golf for the Disabled Tour, w którym walczyli najlepsi golfiści z niepełnosprawnościami świata.

To wyjątkowa okazja zobaczenia w akcji tych niezwykłych graczy, którzy fantastycznie radzą sobie na polu.

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni