Zdjęcie: PAP/EPA

Fowler po raz pierwszy prowadzi po drugiej rundzie

AUGUSTA, Ga. – Rickie Fowler zagrał swoją 100 rundę w turnieju Wielkiego Szlema w piątek na Masters.

Po raz pierwszy prowadzi pod koniec rundy.

Z wynikiem 5 poniżej par (67), grając rundę dnia, Fowler przesunął się na dzielone między czterech innych graczy prowadzenie na Augusta National.

Fowler powiedział, że uwielbia widok swojego nazwiska wśród liderów.

„W Augusta bardzo podoba mi się to, że jest bardzo tradycyjnie, bez elektronicznej tabeli”, powiedział Fowler. „Bardzo fajnie jest zobaczyć swoje nazwisko na tej tablicy. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać na niej”.

Fowler, 28, czterokrotny zwycięzca PGA Tour, sześciokrotnie kończył w najlepszej 10 w turniejach Wielkiego Szlema. Zdawało się, że jest na dobrej drodze do swojego pierwszego zwycięstwa w 2014 roku, kiedy we wszystkich czterech rundach był w pierwszej piątce, lecz od tamtego czasu nie był nawet w pierwszej dziesiątce w turnieju Wielkiego Szlema.

Fowler, który wygrał Honda Classic w zeszłym miesiącu, bardzo dobrze puttuje na Augusta National.

Po 26 dołkach, jest na pierwszym miejscu wśród graczy, którzy zyskali uderzenia dzięki puttom. Wystarczyły mu jedynie 23 putty w piątkowej rundzie. Na drugim dołku trafił z bunkra z 35 Stóp na Eagla.

„Oczywiste jest, że będę się skupiał nad uderzeniami, będę trafiał fairwaye”, powiedział Fowler. „Muszę trafiać więcej greenów. Miałem szczęście, ponieważ chippowanie i gra z bunkrów mnie ratowała”.

Autor: Randall Mell; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni