Adrian Meronk, Foshan Open 2018. Fot: TeamMeronk

Meronk zagra w Foshan Open.

W czwartek startuje Foshan Open, czyli przedfinałowy turniej tegorocznego Challenge Tour. Jego zwycięzca wygra około 70 tys. euro, a co ważniejsze, zbierze podobną liczbę punktów rankingowych „Road to Mallorca”, co może być kluczowe w staraniach o zdobycie kwalifikacji do European Tour.

Do rywalizacji na Foshan Golf Club blisko Kantonu przystąpi Adrian Meronk, rozpoczynając grę o godzinie 7.25, czyli 1.25 w nocy czasu polskiego i plasujący się obecnie na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej Challenge Tour. Przypomnijmy, że prawo do gry w European Tour w kolejnym sezonie otrzyma pod koniec sezonu czołowa piętnastka.

 

 

Niezależnie od występu w Chinach, 26-letni Polak przepustkę do pierwszej ligi ma właściwie już w ręku, choć jak sam liczy „na 98 procent”. Jak relacjonował po zakończeniu ubiegłotygodniowego Hainan Open „na sto procent wszystko potwierdzi się w listopadzie po turnieju finałowym”.
„A teraz staram się podchodzić do tego rozsądnie, nie ekscytować się i robić swoje” – mówił.

W 2018 r. występ w Foshan Open Meronk zakończył na wysokim, siódmym miejscu.

„Odpowiada mi tamto pole. Jest długie, co zwykle mi nie przeszkadza, a nawet pasuje. Dołki są ciekawe i urozmaicone. Jest trochę drzew, wody, pagórków. Trzeba tam grać fade i draw. Trzeba grać solidny golf. W tym roku będę tam występował w zupełnie innych okolicznościach niż ostatnio. Jestem teraz w zupełnie innym miejscu. Rok temu walczyłem tam o wejście do finału i go nie wywalczyłem. Zabrakło jednego uderzenia. Teraz, ze względu na zupełnie inną pozycję w rankingu, finał mam zapewniony. Podejdę do Foshan Open tak samo jak do Hainan Open. Będę grał spokojnie swoje i zobaczymy co się wydarzy. Będzie ciekawie” – zapowiedział w wywiadzie dla golfchannel.pl najwyżej notowany w historii polskiego golfa zawodnik.

 

 

A o tym, jak marzy, by jego awans wpłynął na popularność golfa w Polsce opowiedział w nagraniu dla European Challenge Tour, dostępnym TUTAJ.

Foshan Open zakończy się w niedzielę. Po nim już tylko Challenge Tour Grand Final, od 7 listopada w Club de Golf Alcanada w Port d’Alcudia na Majorce.

 

Adrian Meronk – Challenge Series Episode 9

 

#GoMeronk!

***

Livescoring TUTAJ

Źródło: Anna Kalinowska – PZG – gdzie jesteśmy cytowani i jest nam z tego powodu niezwykle miło!

Fotos: #TeamMeronk

***

Wywiad z Adrianem po ubiegłorocznych występie w Foshan Open przeczytamy TUTAJ

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni