Max Homa. 2022 PGA Championship. Southern Hills Country Club in Tulsa, Oklahoma, USA, 20 May 2022. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Fortinet Championship

 

 

Zaledwie moment temu Rory McIlroy został pierwszym graczem w historii, który po raz trzeci podnosił FedEx Cup, a już w czwartek rozpoczynamy nowy sezon PGA TOUR!

 

 

Turniejem inaugurującym nowe rozgrywki będzie Fortinet Championship, w Napa, w Kalifornii, rozgrywany od 2007 roku, początkowo jako Fry’s Electronics Open, na polu Grayhawk Golf Club, w Arizonie. W 2008 przemianowany został na Frys.com Open, a w 2010 przeniesiony na pole Corde Valle Golf Club, w Kalifornii. W 2014 roku nastąpiła kolejna turniejowa przeprowadzka, tym razem na pole Silverado. W 2016 roku po raz kolejny zmieniła się również nazwa i od tej pory figurował jako Safeway Open. Rok temu przemianowany został na Fortinet Championship.

 

 

Jedynym multitriumfatorem turnieju był Brendan Steele, który w dodatku wygrywał tam dwa razy z rzędu, rozpoczynając serię w 2016 roku.

golfchannel.pl/?news=brendan-i-jelenie-w-ogrodzie

 

 

W 2019 roku na North Course Silverado Resort and Spa zwyciężał Cameron Champ, dla którego była to bardzo emocjonalna, druga wygrana PGA TOUR. Wygrywał wtedy jednym uderzeniem przed Kanadyjczykiem Adamem Hadwinem, jednak nie mógł w pełni cieszyć się z tego sukcesu. Jego dziadek – Mack, z którym był bardzo związany, któremu w dużej mierze zawdzięczał to, że został golfistą, walczył z rakiem żołądka w nieodległym Sacramento, a tata Camerona – Jeff, połączył się z nim telefonicznie z ostatniego  greenu. Mack Champ odszedł miesiąc później.

 

 

W 2020 roku temu triumfował Stewart Cink, który pokonał jednym uderzeniem Harry’ego Higgsa. Z powodu ślubu syna nie mógł on bronić tytułu.

 

 

Na pewno nieobecność obrońcy tytułu najlepiej wykorzystał Max Homa, który po wykręceniu wystrzałowej rundy finałowej 65, pokonał jednym uderzeniem Mavericka McNealy i zdobył swoje trzecie trofeum PGA Tour.

 

 

Kto pojawi się na pierwszym turnieju w nowym sezonie?

 

 

Oczywiście będzie tam Max Homa, zajmujący piąte miejsce w FedExCup oraz wychowanek Stanford Maverick McNealy, który rok temu otarł się tam o swoją pierwszą wygraną. Będzie mnóstwo graczy Presidents Cup, przed wyprawą do Quail Hollow. Z drużyny  międzynarodowej zagrają Hideki Matsuyama, Corey Conners, Taylor Pendrith i Cam Davis, a Amerykanów reprezentować będą Homa i asystent kapitana – Webb Simpson. Zagrają też absolwenci Korn Ferry Tour, debiutujących jako pełnoprawni członkowie PGA TOUR, w tym: Justin Suh, Erik Barnes, który w wieku 34 lat będzie debiutantem TOUR w tym sezonie; i Kyle Westmoreland, który zostanie pierwszym absolwentem Akademii Sił Powietrznych, który zagra w TOUR. Sponsorzy zaprosili: Harry Higgsa, Dylana Wu, Chrisa Gotterupa i Jacoba Bridgemana.

 

 

Zagrają również: Jason Dufner, Ryan Moore, Jimmy Walker, Stewart Cink oraz kalifornijczycy Cameron Champ – zwycięzca w tym turnieju w 2019 roku, Rickie Fowler i nominowany do nagrody Rookie of the Year Sahith Theegala.

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

Czwartek, 15 września:

DP World Tour: DS Automobiles Italian Open – runda 1 (RE-LIVE)

19:00 – 22:00

Komentuje: Jacek Person

 

Piątek, 16 września:

DP World Tour: DS Automobiles Italian Open – runda 2 (RE-LIVE)

17:00 – 19:00

PGA TOUR: Fortinet Championship – runda 1 (RE-LIVE)

19:00 – 22:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin

 

Sobota, 17 września:

DP World Tour: DS Automobiles Italian Open – runda 3 (LIVE)

14:00 – 18:00

Komentuje: Jacek Person

PGA TOUR: Fortinet Championship – runda 2 (RE-LIVE)

19:00 – 22:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin

 

Niedziela, 18 września:

DP World Tour: DS Automobiles Italian Open – finał (LIVE)

14:00 – 18:00

Komentuje: Jacek Person

PGA TOUR: Fortinet Championship – runda 3 (RE-LIVE)

19:00 – 22:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin

 

Poniedziałek, 19 września:

PGA TOUR: Fortinet Championship – finał (RE-LIVE)

19:00 – 22:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni