Zdjęcie : Cy Cyr/Golf Channel

Fisher (67) zadowolony z nowego puttera

MEXICO CITY – Ross Fisher był bardzo zadowolony ze swoich uderzeń w tym roku, ale jego puttowanie nie było takie jak sobie wymarzył na rozpoczęcie sezonu.

Po tym jak Dustin Johnson wygrał dwa tygodnie temu w Los Angeles i znalazł się na pierwszym miejscu w światowym rankingu, już nie wspominając gry Jasona Daya w poprzednim sezonie, Fisher postanowił podążać ich śladami i wypróbować ten sam putter (TaylorMade Spider Limited Red), którego używają numery 1 i 2 na świecie.

„W poniedziałek wypróbowałem nowy putter i nawet mi odpowiadał, podoba mi się jego wyważenie”, powiedział Fisher. „Trenowałem z nim we wtorek i środę i pomyślałem, że w sumie może zostanę przy nim na dłużej, głupio by było tak nie zrobić”.

W wyniku tego Anglik puttował najlepiej od długiego czasu, kończąc rundę z wynikiem -4 (67), co dało mu dzielone prowadzenie po pierwszym dniu WGC-Mexico Championship.

Podczas czwartkowej rundy Fisher zrobił tylko 27 puttów, łącznie z siedmioma jedno-puttami. Był przez to na trzeciej pozycji w „strokes gained putting”, co jest wielką poprawą w stosunku do jego występów na PGA Tour w 2016 roku.

Fisher jest jednym z grupy sportowców, którzy po tym jak Nike przestało produkować kije golfowe musiał znaleźć nowy sprzęt.

 

Autor: Rex Hoggard | Tłum. Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni