Finau nie będzie bronić tytułu, ma szansę grać na WGC

ORLANDO, Fla. – Turniej Puerto Rico Open, w przyszłym tygodniu, będzie rozegrany bez zeszłorocznego zwycięzcy.

Tony Finau zdobył swoje dziewicze zwycięstwo w PGA Tour rok temu w Puerto Rico i do zeszłego tygodnia miał w planach podróż na południe, by bronić swojego tytułu. Jednak, gdy jego silny występ na Valspar Championship postawił go na granicy dostania się do WGC-Dell Match Play Championship, postanowił, że jednak uda się do Austin.

Ukończenie na piątej pozycji w Innisbrook przeniosło Finau’a na 70 miejsce w światowym rankingu. W trakcie, gdy jedynie pierwsza 64 graczy, kwalifikuje się do turnieju WGC w przyszłym tygodniu, Finau ma nadzieję na to, że będzie zmiennikiem, po tym, jak niektórzy gracze wycofają się z turnieju. Nawet, jeśli Finau nie ma gwarancji, na to, że się dostanie, nadal wierzy w to, że gra jest warta świeczki.

„Wiedziałem, że jeśli będę miał szansę, aby zagrać w match-play, to pojadę”, powiedział we wtorek na Arnold Palmer Invitational. „Pierwszy zmiennik. Nie jest to pewne, ale wciąż jest jakaś szansa na to, że uda mi się wślizgnąć na pole. Mam nadzieję, że dostanę możliwość gry, ale jeśli nie, to po prostu odpocznę przez ten tydzień i przygotuję się do turnieju w Houston”.

Henrik Stenson, Adam Scott, Justin Rose i Adam Hadwin oznajmili, że nie wezmą udziału w turnieju w Austin Country Club w przyszłym tygodniu. Rickie Fowler również rozważa udział w tych zawodach ze względu na napięty grafik, a w przypadku jego nieobecności będzie zastąpiony przez znajdującego się na 69 pozycji Si Woo Kim’a.

Finau nigdy wcześniej nie grał w turnieju WGC, ale może się pochwalić stanowym zwycięstwem amatorów w match-play w Utah. Ma nadzieję dodać do tego zwycięstwo w przyszłym tygodniu, ale równie chętnie chciałby pojechać do Puerto Rico, gdyby tylko był trochę niżej na liście rezerwowych.

„Właśnie rozmawiałem ze swoim menadżerem i gdybym był nawet drugi na liście rezerwowych, pojechałbym do Puerto Rico”, powiedział. „Będąc pierwszym zmiennikiem, głupio byłoby nie pojechać do Austin”.

 

Autor: Will Gray | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni