Zdjęcie: Steve Dykes/Getty Images

Finau, Cauley na łącznym prowadzeniu w Texas Open

SAN ANTONIO – Tony Finau dotarł na 18 tee z szansą na wyrównanie rekordu pola, lecz jego drugie uderzenie wpadło do wody, a bogey opuścił go na remisowe prowadzenie razem z Bud’em Cauleyem po drugiej rundzie na Valero Texas Open w piątek.

Birdie na dołku par-5 dałoby Finauowi szansę na dorównanie rekordowi pola, lecz ostatecznie skończył z wynikiem -7 (65) i jest na pierwszym miejscu ex-aequo wraz z Cauleyem, z wynikiem -8 po 36 dołkach na TPC San Antonio.

Ian Poulter, gwiazda Europejskiego Ryder Cup, nie przeszedł CUT’a i stracił swój status pełnego wstępu na PGA TOUR. Uzyskał około $30,000 za mało, od wymaganych zarobków, aby mógł otrzymać pełną kartę, po tym jak grał na medycznej przepustce, uzyskanej z powodu kontuzji stopy, która go wykluczyła z gry w poprzednim sezonie.

Cauley, który wyróżniał się na NCAA w Alabamie, a od sześciu sezonów nie wygrał turnieju jako pro, był na prowadzeniu po połowie turnieju, po zagraniu (66).

Cauley i Finau, zwycięzca zeszłorocznego Puerto Rico Open, prowadzą jednym uderzeniem nad 23-letnim Australijczykiem, Cameronem Smithem, Kevinem Chappellem, Robby Sheltonem i weteranem, zwycięzcą Texas Open w 1994 roku, Bobem Estes.

Smith zagrał taką samą rundę jak Finau (65), Chappel skończył z wynikiem (68), a Shelton z (69), tak samo jak 51-letni Estes.

John Huh ma -6 po zagraniu (71) i jest na tej samej pozycji co Kevin Tway (68) oraz Jonathan Randolph (70).

Jest pięciu graczy, którzy po drugiej rundzie mają wynik -5, włącznie z Liderem po pierwszej rundzie, Brandenem Grace (73), oraz uprzednimi zwycięzcami Texas Open, Jimmym Walkerem (69), oraz Martinem Lairdem (67).

Walker, zwycięzca PGA Championship zeszłego lata, powiedział, że rozpocznie leczenie Boreliozy po tym turnieju. To może uniemożliwić mu grę w Nowym Orleanie za tydzień.

Finau trafił Wedge z 105 Jardów na eagla na 11 dołku. Birdie z 7 metrów na 19 oraz krótki birdie na następnym otworzyły mu możliwość wyrównania rekordu pola.

Po tym jak jego piłka po drugim uderzeniu znalazła się w płytkiej wodzie strumienia, Finau zagrał ją i uderzył za green, zamiast droppować.

„Tą samą rzecz zrobiłem wczoraj gdy chciałem wejść na green (w dwóch uderzeniach)”, powiedział Finau”, Około połowa piłki wystawała z wody. Wczoraj udało mi się podejść w dwóch uderzeniach. Wiem, że piorun nie trafia dwa razy w to samo miejsce”.

Po zagraniu Par na pierwszym dołku, wczesny ciąg birdie Cauleya, składał się między innymi z putta z 12 metrów na drugim dołku. Przez cały dzień udało mu się uniknąć bogeya, włączając w to otarcie się o trzy-putta, gdy na 17 dołku trafił putta z 4 metrów.

„Puttowanie mnie dzisiaj uratowało”, powiedział Cauley. „A putt na 17 był bardzo ważny. Było wietrznie i wiedziałem, że nie trafię niektórych greenów. Kiedy tak było, byłem w stanie zostawić piłkę w dość łatwym miejscu, z którego udało mi się ratować par”.

Cauley w po raz drugi w tym sezonie jest w pierwszej 10, dziewiąte miejsce na RBC Heritage po pierwszej rundzie (63) na Hilton Head.

Po tym jak w otwierającej rundzie zagrał równo z par, Smith przeskoczył o 68 miejsc w tabeli i skończył eaglem i birdie. Eagle był po uderzeniu z 80 metrów z bunkra. Udało mu się również wrzucić chipy na trzy birdie.

„Wszystko, co uderzałem, nie ważne, czy to było dobre, czy słabe uderzenie, trafiało blisko dołka”, powiedział Smith.

Cauley grał na medycznej karcie, aby utrzymać kartę Tour w poprzednim roku, po tym jak przeszedł operację barku. To się nie udało Poulterowi, Anglikowi, który grał w pięciu pamiętnych turniejach Ryder Cup dla Europy.

„Jestem zdrowy”, powiedział Poulter. „Nadal jestem w stanie grać w golfa. To nie oznacza, że wyrzucę kije i nigdy mnie już nie zobaczycie”.

Poza Poulterem, ważnymi zawodnikami, którzy nie przeszli CUT’a są między innymi, zwycięzca U.S. Amateur, Curtis Luck (73-72 w swoim debiucie jako pro), Billy Horschel (73-74), Luke Donald (76-72), Zach Johnson (74-74) oraz Keegan Bradley (77-74).

Broniący tytułu, Charley Hoffman, który dzielił się prowadzeniem po dwóch rundach na Masters, zagrał birdie na 17 dołku, co dało mu wynik (-1) w turnieju, czyli jedno uderzenie, powyżej granicy ustalonego CUT’a.

Autor: Associated Press; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni