Golf Channel

Finały NCAA w Golf Channel Polska!

W tym tygodniu przygotowaliśmy coś naprawdę wyjątkowego!

Na antenie Golf Channel Polska pokażemy wielkie finały Akademickich Mistrzostw NCAA: indywidualny i drużynowy finał kobiet oraz mężczyzn. Rozgrywki NCAA to istna kuźnia mistrzów. W lidze NCAA rodzą się przyszłe gwiazdy. Kiedyś tytuły zdobywali tutaj m.in. Tiger Woods, Phil Mickelson i Luke Donald, a także Annika Sorenstam, Azahara Muñoz i Stacy Lewis.

Za sprawą naszych eksportowych znakomitości golfowych mamy też polskie akcenty w NCAA. Jeszcze nie tak dawno Adrian Meronk i Mateusz Gradecki reprezentowali ETSU- East Tennessee State University, a Adrian był nawet dwukrotnie Golfistą Roku Konferencji Południowej.

Adrian pożegnał się z ligą NCAA rok temu, Mateusz miesiąc temu, kiedy to jego drużyna niestety odpadła z rozgrywek, nie awansując do ogólnokrajowego finału ligi. To właśnie ten finał będziemy mogli podziwiać od czwartku do niedzieli w Golf Channel Polska!

Rozgrywki NCAA- National Collegiate Athletic Association toczą się od maja do czerwca. Format finału zmieniał się na przestrzeni lat. Od 2009 roku najpierw rozgrywane są trzy rundy stroke play. Najlepsze osiem drużyn wchodzi do fazy match play, gdzie wyłaniana jest zwycięska drużyna. Z kolei dla najlepszego zawodnika po fazie stroke play czeka tytuł indywidualnego mistrza NCAA. Dla przykładu – w 1961 roku zwyciężał Jack Nicklaus, a w 1996 roku Tiger Woods!

Zapraszamy na transmisje w Golf Channel Polska:

Czwartek, 15 czerwca, godzina 21.00- finał kobiet, gra indywidualna

Piątek, 16 czerwca, godzina 20.00- finał mężczyzn, gra indywidualna

Sobota, 17 czerwca, godzina 21.00- finał kobiet, gra drużynowa

Niedziela, 18 czerwca, godzina 21.00- finał mężczyzn, gra drużynowa

Emocje murowane!

 

Autor: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni