Finałowa grupa Red Sea Egyptian Classic: Gradecki, Pietzsch, Hirmer!

A więc jednak! Mateusz Gradecki nie dość, że w swoim pierwszym profesjonalnym turnieju przeszedł przez cut o drobne 11 uderzeń, to jeszcze prowadzi tam tuż przed rundą finałową!

Po fantastycznej pierwszej rundzie Red Sea Egyptian Classic okraszonej przez 6 birdie i zaledwie jednego skromnego bogeya, Mateusz plasował się na miejscu drugim, tracąc do lidera – Francuza Clementa Batut tylko jedno, drobne uderzenie. 27-letni Francuz zagrał po prostu o jedno birdie więcej od Mateusza.

Trzecim miejscem (68) podzieliło się dwóch graczy: Szkot Chris Robb oraz Francuz, którego stopień skomplikowania nazwiska jest ogromny – Mathieu DECOTTIGNIES LAFON!

***

W środę Monsieur Lafon niestety nie utrzymał wyskokiej formy z dnia poprzedniego i zanotował drastyczny spadek w klasyfikacji, grając o całe 10 uderzeń gorzej, pikując o 27 pozycji i zatrzymując się tylko 2 uderzenia przed cutem! Taki spadek może nieco dziwić, biorąc pod uwagę duże doświadczenie Francuza, który jest już dwukrotnym zwycięzcą w Pro Golf Tour.

Jego rodak monsieur Batut również miał gorszy dzień i po zagraniu rozczarowującego wyniku +1, spadł z pierwszego miejsca na pozycję T4. Do tej pory jego najlepszym osiągnięciem w lidze było dzielone 7. miejsce w Haugschlag NÖ Open 2017.

Swietnie zagrało natomiast dwóch Niemców: Michael Hirmer (67) i Dominik Pietzsch (68).

Michael, który awansował po pierwszej rundzie o 6 pozycji, zajmuje wspólnie z Mateuszem pierwsze miejsce z wynikiem (-7). Grający jako amator Niemiec zdążył już nawset zagrać dwa eagle, po jednym każdego dnia!

Dominik z kolei uplasował się na 3. pozycji, awansując o cztery oczka, po rundzie 68, zawierającej eagla na siedemnastce.

Mateusz zagrał na wymagającym sporej precyzji polu Sokhna Golf Club spokojną drugą rundę, składającą się z 4. bidie i dwóch bogey’ów.

Gradi powalczy w czwartek w finałowej grupie wspólnie z Herr Hirmerem i Herr Pietzsche o jak najlepszą pozycję w pierwszym turnieju Pro Golf Tour w nowym sezonie!

Oczywiście tradycyjnie trzymamy kciuki!

 

#GoGradi!

 

Livescoring: http://www.pga.de/red-sea-egyptian-classic/articles/red-sea-egyptian-classic-livescoring.html?year=2018

 

Napisała: Kasia Nieciak

Zdjęcie: dzięki uprzejmości bogatego archiwum Adama Mitukiewicza

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni