WAGC – finał. Zdjęcia: Fotojaga

World Amateur Golfers Championship 2020!

Dwudziesta pierwsza edycja World Amateur Golfers Championship dobiegła końca. Wyłoniono reprezentację Polski na światowy finał.

 

 

 

Finał, który planowany był na październik 2020 został przełożony na podobny termin w roku 2021. W przyszłym roku będzie wyłoniona w Polsce kolejna reprezentacja i na światowym finale każdy z krajów będzie reprezentowany przez dwie drużyny.
Już w piątek poznaliśmy zwycięzcę w kategorii Celebrities. Po emocjonującej rywalizacji i bardzo dobrej finałowej rundzie zwyciężył Mateusz Ligocki. Drugie miejsce zajął Mikołaj Grabowski, a trzecie Robert Rozmus. Tuż za podium uplasował się faworyt tej kategorii Jerzy Dudek.

 

 

W sobotę wyłonionych zostało pozostałych sześć osób, zwycięzców poszczególnych grup handicapowych, którzy otrzymali bilety na WAGC Mexico 2021. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w grupie 20,5 – 25,4 , która zakończyła się dogrywką. Po trzech dniach Tomasz Hamera i Ryszard Staniak wykonali taką samą liczbę uderzeń. Po pasjonującej dogrywce zwyciężył Ryszard Staniak.

 

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Celebrities – Mateusz Ligocki,
Hcp do 5,4 – Włodzimierz Stańczak
Hcp 5,5 – 10,4 – Marek Góra
Hcp 10,5 – 15,4 – Andrzej Rosłaniec
Hcp 15,5 – 20,4 – Leszek Rogala
Hcp 20,5 – 25,4 – Ryszard Staniak,
Hcp 25,5 – 36,0 – Andrzej Zazdrosiński.

 

 

 

Wszystkie wyniki: http://www.wagc.pl/wyniki

Wiecej zdjęć: www.facebook.com/pg/WAGCPoland/photos/

 

Źródło: WAGC Poland

Zdjęcia: Fojojaga

Zredagowała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni