Finał Santander Polish Masters.

Na dwóch polach naraz. Mastersi zawalczą w finale Santander Polish Masters. W tegorocznych eliminacjach Santander Polish Masters zagrało 1300 golfistek i golfistów. Przed najlepszymi z nich finał całego cyklu. Do wygrania m.in. 18 zaproszeń na turniej za granicą. Golf Channel Polska objął finał patronatem medialnym.

Przyjmijmy, że golfista podczas rundy przechodzi średnio 8 km. To oznacza, że uczestnicy 11 turniejów eliminacyjnych Santander Polish Masters pokonali razem dystans ok. 10400 km. To tak jakby przebiegli 246 maratonów – i to często w pełnym słońcu. Nic dziwnego, że wypili przy tym co najmniej 2250 litrów wody.
Spośród 1300 uczestników eliminacji awans do finału wywalczyło ponad 180 osób. Dodatkowo zagrają w nim zaproszeni goście, czyli łącznie nawet 240 finalistów. To oznacza, że w całym tegorocznym cyklu zagra ponad 1500 golfistek i golfistów.

 

 

Wydarzenie sezonu

Udało się to osiągnąć m.in. dlatego, że Santander Bank Polska – sponsor tytularny cyklu – już na początku sezonu postanowił rozbudować całą serię – zgodnie z hasłami #więcejgolfa, #więcejmożliwości. Do harmonogramu rozgrywek trafił dodatkowy, 11 turniej. W kilkunastoletniej historii cyklu nie było ich aż tylu.
– Jesteśmy częścią projektu, który dla polskich golfistów jest jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. Dla nas to zupełnie nowa przygoda sportowa, ale już teraz wiemy, że fascynująca i z ogromnym potencjałem. Zarówno pod względem sportowym – coraz więcej Polaków spędza czas wolny na pięknych polach golfowych w całym kraju – jak i biznesowym. To świetna okazja do rozwijania istniejących relacji i oczywiście nawiązywania nowych – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych w Santander Bank Polska.
Rozbudowa cyklu była dobrym pomysłem, ponieważ zainteresowanie turniejami systematycznie się zwiększa. Już w pierwszy weekend od otwarcia zapisów w sezonie 2019 wyprzedano 500 miejsc. Niemal na każde z 11 eliminacji miejsca kończyły się na długo przed ich startem, a chętni do gry zapisywali się na listy rezerwowe, licząc na to, że ktoś zrezygnuje.

 

 

Hole in one razy trzy!

Tegoroczny Santander Polish Masters był szczególny nie tylko z powodu rekordowego zainteresowania. W sezonie odnotowane zostały aż trzy hole in one, a tylu organizatorzy nie przypominają sobie w całym cyklu.
Pierwszy hole in one padł już podczas pierwszych eliminacji na Kalinowych Polach. Marek Aleksandrowicz, który zaledwie rozpoczął grę, już na drugim dołku wbił piłkę do dołka jednym uderzeniem. Wygrał tym samym wyjazd na zagraniczny turniej cyklu ufundowany przez Golf Booking. Dla Marka Aleksandrowicza był to pierwszy hole in one w turniejowej karierze. Większości golfistów ta sztuka nie udaje się nigdy.
Drugi hole in one padł od razu podczas drugich eliminacji na polu Gradi Golf Club. Niestety tym razem nie na konkursowym dołku, ale hole in one to zawsze ogromna satysfakcja, której tym razem posmakował Janusz Hajdul. Trzeci hole in one trafiła Mariola Libera na polu Sierra Golf Club. Celne uderzenie oddała na dołku konkursowym Golf Boooking i dzięki temu jako druga wygrała wyjazd na zagraniczny turniej.

 

 

Siła kobiet

Kobiety miały bardzo mocną reprezentację w tegorocznym cyklu Santander Polish Masters. Wiele z nich zajęło czołowe miejsca w poszczególnych turniejach i stanęło na podium. Co więcej, w tym roku kilka zawodniczek zostało nagrodzonych w kategorii dodatkowej – stroke play brutto, która zazwyczaj zdominowana była przez mężczyzn – mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Santander Polish Masters.
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wypracowywali w trakcie sezonu wyniki, których nie powstydziliby się zawodowcy. Najbardziej utalentowane golfistki i golfiści potrafili zagrać na PAR pola. To pokazuje, że poziom amatorskiego golfa w turniejach Santander Polish Masters jest naprawdę wysoki.
Tak rozbudowany cykl nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów. Obok Santander Bank Polska turniejowi ponownie towarzyszyła marka Alfa Romeo, a golfiści mogli podczas zawodów testować jej auta o sportowym charakterze. Emocje podczas zawodów gasiła woda Borjomi, która, wydobywana z wulkanicznych gruzińskich źródeł, chwali się swoimi zdrowotnymi właściwościami.
Przed Mastersami ostatni w tym roku sprawdzian – trzydniowy finał, który zostanie rozegrany w dniach 20-22 września na polach Sobienie Królewskie Golf & CC i First Warsaw Golf.

Golf Channel Polska objął patronatem medialnym finał Santander Polish Masters. Turniej finałowy będzie relacjonowany na naszej antenie w październiku.

 

Już dzisiaj zapraszamy! 

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni