European Young Masters 2023. Fot. Sebastian Grudzień.

European Young Masters

Reprezentanci Polski od czwartku rozpoczną rywalizację w European Young Masters. Turniej odbędzie się w Sedin Golf Resort na Słowacji. 

 

Livescoring TUTAJ

 

Kwartet z Polski

Kinga Kuśmierska (Armada GC), Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie), Antoni Hawkins (Rosa Private GC) i Konstanty Łuczak (Open GC) staną do walki w stawce ponad setki golfistów z innych krajów. Dla większości reprezentantów nie będzie to pierwszy start w tym turnieju. Na miejsce z kadrowiczami pojechał asystent trenera kadry narodowej Sebastian Grudzień.

Jesteśmy po 2 rundach treningowych. Drużyna jest w dobrej formie i nastawiona na sukces. Mamy doświadczony skład i jeżeli ekipa zagra na miarę swoich możliwości mamy szanse na wysokie miejsca, zarówno w klasyfikacjach indywidualnych, jak i w drużynowej. Pole na razie jest pozytywnym zaskoczeniem. W parkowym stylu, ciekawie zaprojektowane i w bardzo dobrej kondycji. Nie jest specjalnie trudne ani długie jak na standardy turniejów EGA i spodziewamy się dobrych wyników. Po wczorajszych mocnych opadach deszczu jest bardzo miękkie i daje sporo szans na birdie. Ważna będzie solidna i strategiczna gra z tee oraz kontrola dystansu przy strzałach na green. Jeżeli uda nam się zagrać zgodnie z założonym planem, uniknąć roughu i licznych bunkrów, możemy liczyć na rundy poniżej par – relacjonował Sebastian.

Format

Młodzi golfiści rozegrają trzy rundy stroke play. Poza klasyfikacją indywidualną z podziałem na kobiety i mężczyzn będą także rywalizować w Pucharze Narodów. Do wyniku drużyny codziennie będą liczyły się trzy najlepsze wyniki.

W ubiegłorocznej edycji wśród dziewcząt zwyciężyła pochodząca z Islandii Perla Sol Sigurbrandsdóttir. Najlepszy wynik wśród chłopców uzyskał Holender Denny Kloeth. W pucharze narodów zwyciężyła reprezentacja Czech. Drużynowo Polska zakończyła rywalizację na 22. miejscu. Najwyżej w gronie kadrowiczów uplasowała się Matylda Krawczyńska (Śląski KG), która ukończyła turniej na 16. pozycji, na 30 finiszowała Kinga Kuśmierska. Anthony Hawkins po trzech rundach figurował na 52. miejscu, a Konstanty Łuczak na 53.

Położone na zalesionym terenie Sedin Golf Resort łączy w sobie cechy pola parkowego i linksu. Posiadające wiele zbiorników wodnych par 73 zachwyca urodą i różnorodnością. Otoczone rozległym kompleksem treningowym jest popularnym obiektem na zachodzie Słowacji.

Źródło: PZG/Matylda Kuna 

Fot Sebastian Grudzień

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni