Mateusz Gradecki. Fot. Team Gradi

40. Porsche European Open

Mateusz Gradecki po historycznym awansie do fazy finałowej turnieju KLM Open przeniósł się ekspresowo na Green Eagle Golf Course w Hamburgu, gdzie wystartuje w kolejnym turnieju DP World Tour – Porsche European Open.

 

LIVESCORING

Niedziela: 

 Porsche European Open – finał (LIVE) 13:00 – 17:30

 Mizuho Americas Open – finał (LIVE) 22:30 – 1:30

Gradi

Mateusz przed turniejem dzielił się dla Polskiego Związku Golfa wrażeniami z Hamburga:

Nowy tydzień nowe pole, na “Green Monster” mamy sześć par 5, będzie ciekawie. Chyba pierwszy raz w życiu coś takiego widzę, 5 rzadko się zdarza. Dołki są długie, trzeba rozkładać je na 3 i grać lay upy, ciekawy test. Wysokie roughy, trzeba trzymać piłkę w grze. Teraz bez Kuby, nie wiem, jak ja to przeżyję – zażartował z nieobecności swojego caddiego Kuby Dymeckiego Gradi.

Jest tu ze mną Nick Lane, z którym grałem wiele lat. Wczoraj zagrałem część pola, w poniedziałek też zrobiłem parę dołków. Dziś tylko trening i przygotowanie w practice area. Pogoda się zapowiada dobra, gram jako ostatni i szykuję się na weekend. 

W czwartek Gradi rozpocznie grę o 14.30. Razem z nim wystąpią Niemiec Jannik De Bruyn i Francuz Pierre Pineau. W piątek wyjdą na pole o 9.30.

Kalle i Will

Rok temu zwyciężał Fin Kalle Samooja, wyprzedzając Holendra Willa Besselinga dwoma strzałami. W czwartek Fin i Holender wracają do gry. Samooja staruje o 12:40, z Hiszpanem Jorge Campillo i Francuzem Victorem Perezem. Besseling rusza o 13.40 w towarzystwie Hiszpana Alejandro Del Reya i Szkota Scotta Jamiesona.

Adrian nie zagra w Hamburgu

Adrian Meronk nie zagra w Hamburgu. Rok temu nie przeszedł tam cuta. Za tydzień rozpocznie rywalizację w RBC Canadian Open, a później w wielkoszlemowym US Open.

Adrian Meronk. Porsche European Open. Fot. Stuart Beck

Mocny kwartet gospodarzy

Maximilian Kieffer, Yannik Paul, Marcel Siem i Nick Bachem na pewno przyciągną niemieckich kibiców. Będą mieli okazję po raz pierwszy oglądać czterech aktualnych mistrzów DP World Tour na domowym turnieju.

Zwycięstwo Kieffera w zeszłorocznym D+D Real Czech Masters było pierwszym od ponad siedmiu lat triumfem niemieckiego gracza. Szybko doszła do tego wygrana Yannika Paula w Mallorca Golf Open. Następnie Marcel Siem podniósł trofeum w Hero Indian Open. Ostatnio Nick Bachem triumfował na Jonsson Workwear Open, zapewniając niemieckiemu golfowi wspaniałe siedem miesięcy.

Kibice gospodarzy na pewno nie przegapią okazji w czwartek, kiedy Kieffer zagra z Paulem i Bachem z Siemem.

Nie mogę się doczekać gry z Nickiem – powiedział Marcel. Szczerze mówiąc, myślę, że do tej pory rozegraliśmy razem tylko trzy rundy treningowe. Jestem więc bardzo, bardzo podekscytowany. Jestem bardzo podekscytowany, widząc go grającego w warunkach turniejowych.

Lista zgłoszeń

Na polu Green Eagle nie pojawi się niestety fantastyczny triumfator KLM Open – Hiszpan Pablo Larrazabal, który w niedzielę sięgał na polu Bernardus po swoje dziewiąte trofeum DP World Tour!

Zagrają za to m.in.: Rafa Cabrera Bello, Joost Luiten, Rasmus Hojgaard, Jayden Schaper, David Howell, Mutahi Kibugu, Renato Paratore, Guido Migliozzi, Edoardo Molinari, Eddie Pepperell, Mathew Jordan, Wilco Nienaber, Ross Fisher, Jazz, Alex Fitzpatrick, Julien Brun, Sami Valimaki, Haotong Li, Kiradech, Francesco Laporta, Alejandro Del Rey, Richard „400” McEvoy i niemiecki amator… Tiger Christensen.

Green Monster

The European Open odbywa się od 1978 roku. Do 1994 roku turniej rozgrywano na różnych brytyjskich polach. Od 2015 roku  gospodarzami są Niemcy, a North Course w kompleksie Green Eagle gości turniej od 2017.  Pole uważane jest za jedno z najtrudniejszych na DP World Tour. To jeden z najdłuższych obiektów w Europie. Mierzący zawrotne 7057 metrów z mistrzowskich tee obiekt, wchodzący w skład Green Eagle Golf Club został zbudowany w 2008 roku z myślą o wielkich imprezach. Nazywane adekwatnie “Green Monster” cechuje się posiadaniem aż sześciu dołków par 5, będących wyzwaniem nawet dla zawodowców.

Rozkład jazdy:

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Porsche European Open – runda 1 i 2 (LIVE) 13:00 – 18:00

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

 

LPGA Tour: Mizuho Americas Open – runda 1 i 2 (LIVE) 18:00 – 20:00

Komentują: Mateusz Kniaginin i Grzegorz Zieliński

Sobota, 3 czerwca:

Porsche European Open – runda 3  (LIVE) 13:00 – 17:30

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

 

 Mizuho Americas Open – runda 3  (LIVE) 23:00 – 2:00

Komentują: Dionizy Konieczny i Mateusz Kniaginin

Niedziela: 

 Porsche European Open – finał (LIVE) 13:00 – 17:30

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

 

 Mizuho Americas Open – finał (LIVE) 22:30 – 1:30

Komentują: Dionizy Konieczny i Mateusz Kniaginin

 

Zapraszamy.

 

Cytaty: PZG/Matylda Kuna i europeantour.com

 

Przygotowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni