Fot. Patryk Jabłoński

European Girls’ Team Championship

Damska drużyna reprezentacji Polski we wtorek rozpocznie zmagania w European Girls’ Team Championship. Turniej odbędzie się w Hossegor Golf Club na południu Francji.

 

Livescoring TUTAJ

 

Kinga Kuśmierska (Armada GC), Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie), Nina Pitch (Armada GC), Maria Moczarska (Śląski KG) z kapitan Matyldą Krawczyńską (Śląski KG) do Francji dotarły już w sobotę. Pod opieką asystenta kadry narodowej Patryka Jabłońskiego rozegrały już dwie rundy treningowe i są gotowe do startu.

Pole jest bardzo długie i wymagające, między innymi przez greeny, które są bardzo małe. Arena jest świetnie przygotowana, ale wyzwaniem będzie wysoka temperatura. Czuć drużynowego ducha i jesteśmy w świetnych nastrojach – krótko relacjonował Jabłoński

Jest to chyba najwęższe pole, na jakim grałam, jest także dość długie, co w połączeniu tworzy spore wyzwanie. Dodatkowo małe, dość szybkie greeny z dużą liczbą bunkrów wokół. Potrzebne będą precyzyjne i dalekie strzały – opisywała Krawczyńska.

Dodatkowym utrudnieniem jest ogromny upał, dziś temperatura doszła do 35 stopni, będzie to od nas wymagało dobrego przygotowania. Atmosfera na turnieju jest świetna, a ceremonia otwarcia udana, pomimo delikatnego przegrzania w garniturach. Musimy skupić się na rundach stroke play, ale wydaje mi się, że mamy spore szanse na wejście do ósemki – dodała kapitan.

Jako pierwsza o 9:30 na pole wyjdzie Moczarska, o 10:10 pierwszy strzał odda Krawczyńska. Dziesięć minut przed 11 grę rozpocznie Kozakiewicz, popołudniowe starty otworzy dla Polek o 13:30 Muchajer. O 14:10 wystartuje Pitsch, a zaledwie 40 minut później pierwszy strzał odda ostatnia kadrowiczka, Kinga Kuśmierska.

Do walki przystąpiło 16 drużyn, każda składająca się z siedmiu golfistek. Przed zawodniczkami dwie rundy stroke play, a w czwartek rozpocznie się faza match play. W zależności od zajętego miejsca czekają je dwa scenariusze. Drużyny walczące o podium rozegrają dwie rundy dziennie, rano dwa mecze foursome i pięć starć singlowych po południu. Reszta drużyn rozegra pojedyncze mecze złożone z foursoma i czterech singli.

Położone na południowym zachodzie Francji przy granicy z Hiszpanią, Hossegor Golf Club zostało zaprojektowane przez Johna Morrisona w 1930 roku. Położone w urokliwej okolicy i otoczone lasem drzew piniowych i korkowych charakterem przypomina pola brytyjskie. Zbudowane na piaszczystej glebie i chronione od wiatru lasem znalazło się na liście Rolexa 1000 najpiękniejszych pól na świecie.

 

 

Źródło: PZG/ Matylda Kuna

Zdjęcia: Patryk Jabłoński

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni