Zapraszamy na European eTour

Zapraszamy na podsumowanie pierwszego turnieju European eTour – Abu Dhabi HSBC Championship presented by EGA! W „realu” zwyciężył Lee Westwood, zobaczmy jak walka potoczyła się w rzeczywistości wirtualnej.

 

 

Ten inaugurujący sezon European eTour, e-turniej będzie pierwszym z sześciu, które zostaną rozegrane w tym roku. E-turnieje będą odpowiadać realnym turniejom, toczącym się na prawdziwym European Tour, rozgrywanym na obsianych najprawdziwszą trawą polach golfowych.

W wirtualnym Abu Dhabi Golf Club, rywalizować będzie ze sobą ośmiu graczy, którzy jak najbardziej realnie przyjechali do Abu Dhabi i tam toczyli  swoją rywalizację. Początkowo zawodnicy podzieleni byli na dwie grupy. Później odbyły się półfinały i finał. Walka toczyła się o $10 000 nagrody.

Podczas grudniowych kwalifikacji tysiące chętnych z całego świata walczyło o dostanie się do tej fazy rozgrywek. Ostatecznie zakwalifikowało się tam czterech Amerykanów – Payton Gordley (Golfx3), Joshua Smith (JSmithers), Luke Nathaniel Davis (Luked9 i Casey Sheffield (Shefuf), Niemiec – Simon Lanfermann (birchi), Brytyjczyk – fmagnets, Hiszpan – Francesco Javier Lopez Veira(herjavimi) i Rumun – Comsa Sebastian (sebicu). Wszyscy gracze używać będą takiego samego kompletu wirtualnych kijów, oraz grać będą na tym samym poziomie, lub jak ktoś woli – levelu.

Zawody są pierwszymi z pięciu, które pozwolą dostać się do fazy finałowej. Na koniec sezonu rozegrany zostanie Wielki Finał – DP World Tour Championships, w Dubaju, gdzie na zwycięzcę czekać będzie $50 000! Miejsce tam zapewnią sobie tylko triumfatorzy pięciu turniejów sezonu regularnego oraz dodatkowo trzech uczestników, którym organizatorzy przyznają dzikie karty.

 

Premiera w Golf Channel Polska, w sobotę, o 19.30.

 

Zapraszamy na wirtualne emocje!

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni