Mateusz Gradecki. English Trophy. Fot. Kuba Dymecki

Gradi w English Trophy

Po udanym, zakończonym na siódmym miejscu, występie w British Challenge Mateusz Gradecki rozpoczyna rywalizację w przedfinałowym turnieju ligi Challenge Tour. English Trophy presented by Rocket Yard Sport Managment odbędzie się w Frilford Heath Golf Club niedaleko Oksfordu.

LIVESCORING TUTAJ.

W tym tygodniu gramy na diametralnie innym polu, niż w poprzednim turnieju. Jest dużo bardziej otwarte i przystępne, więc spodziewamy się niskich wyników i dużo birdie – powiedział Gradecki.

Gram już piąty turniej z rzędu, więc w poniedziałek zrobiłem sobie przerwę. Regeneracja będzie teraz kluczowa dla dobrego występu. Gra klei się coraz lepiej, w tym tygodniu mam już ze sobą swojego caddiego Kubę Dymeckiego. Ponownie nie gram w pro-amie, więc mogę zagrać dziewięć dołków we wtorek i dziewięć w środę. Ostatnio takie poznawanie pola na spokojnie połączone z dużą ilością treningu przyniosło dobry efekt, więc jestem dobrej myśli. Poznajemy pole po swojemu i szykujemy się do walki – podsumował.

English Trophy to ostatni turniej przed finałem Challenge Tour, który w dniach 3-6 listopada odbędzie się w Club de Golf Alcanada na Majorce. Kilku golfistów ma już pewność, że w przyszłym sezonie zagrają na DP World Tour, dla innych jest to ostatnia szansa na zdobycie kilku brakujących punktów. Gradecki znajduje się obecnie na 18. pozycji z niewielką stratą do 17. miejsca.

Frilford Heath Golf Club to miejsce o długiej tradycji. Obecnie w skład kompleksu wchodzą aż trzy pełne osiemnastki i sześciodołkowe pole par 3. Historia tego miejsca rozpoczęła się już w 1908 roku, kiedy jego założyciele H.S. Challenor, A.E. Preston oraz T. Skurray uzyskali pozwolenie na wydzierżawienie ziemi od Magdlen Collage. W 1909 r. otwarcie pierwszego 18-dołkowego pola zainaugurował mecz Harry Vardon vs J.H. Taylor, który zakończył się zwycięstwem Vardona 5&3. Dziewiętnaście lat później powstało kolejne dziewięć dołków. W latach 60. wiele wiodących klubów w Anglii organizowało amatorskie turnieje, rywalizacja miała przyciągać golfistów i dostarczać rozrywki. Frilford Club przez lata organizował “Gold Medal”, pośród jego zwycięzców znajdziemy takie nazwiska jak Ashley Walton (2004), Sean Ellot (2005) czy Eddie Pepperell (2006).
Pole w Oxfordshire organizowało takie turnieje jak English Amateur Championship, Ladies British Open Amateur Championship, kwalifikacje do The Open, mecze Anglia vs Francja, a od 2014 roku grywają tu zawodnicy Challenge Tour.

English Trophy zostanie rozegrane na najstarszym “Red Course”, zaprojektowanym w 1908 roku przez pięciokrotnego czempiona The Open, JH Taylora. Tradycyjne i pełne wyzwań mistrzowskie pole jest przykładem starej architektury golfowej. Mocno pofałdowane fairway’e wymuszające dużą dokładność przy strzałach z tee, wyniesione rozległe greeny i mocno wycięte bunkry mogą stanowić dla golfistów wyzwanie. Położone na wrzosowiskach dostarczają pięknych angielskich widoków.

Gradi rozpocznie grę o godzinie 9:05 czasu lokalnego (10:05 czasu polskiego). Towarzyszyć mu będą: Anglik Ben Evans i Czech Filip Mruzek.

 

 

Tekst: Matylda Kuna/PZG

Zdjęcia: Kuba „Dymek” Dymecki/Team Gradi

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni