east lake cup

East Lake Cup

W tym tygodniu proponujemy najlepszy golf akademicki – East Lake Cup, trzydniowe rozgrywki, w których rywalizują najlepsze amerykańskie drużyny ligi uniwersyteckiej – NCAA. Turniej rozgrywany jest tradycyjnie na słynnym polu East Lake Golf Club, w Atlancie, w stanie Georgia, na którym corocznie odbywa się również Tour Championship.

 

 

W East Lake Cup rywalizują po cztery najlepsze zespoły uniwersyteckie kobiet i mężczyzn. Są to jedyne tej rangi zawody golfowe, w których drużyny damskie i męskie rywalizują w tym samym czasie, na tym samym polu, w osobnych klasyfikacjach.

 

 

W czwartek zobaczymy turniej indywidualny kobiet i mężczyzn, rozgrywany w formacie stroke play, który wyłoni Mistrza i Mistrzynię East Lake Cup. Oprócz tego runda stroke play zdecyduje o rozstawieniu drużyn do kolejnego etapu – rozgrywek match play. W niedzielę powtórka turnieju indywidualnego.

W piątek i sobotę oglądać będziemy rozgrywki w formacie match play: kobiet i mężczyzn. W piątek będą to półfinały, a w sobotę finały.

 

 

W 2018 roku indywidualnie zwyciężał Norweg Viktor Hovland – Oklahoma State University, teraz już dwukrotny zwycięzca na PGA TOUR.

 

 

Najlepsza kobietą została wówczas Szwajcarka Albane Valenzuela – ze Stanford University, finalistka 2017 U.S. Women’s Amateur, obecnie powoli wschodząca gwiazda LPGA.

 

 

 

***

 

East Lake Cup w Golf Channel Polska

Od czwartku do niedzieli – od 10.00

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy! 

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni