Viktor Hovland. Arnold Palmer Invitational. Bay Hill Club 08 March 2020. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

East Lake Cup

Przed nami przypomnienie rundy strokeplay East Lake Cup z 2018 roku, rozgrywek, w których rywalizują najlepsze amerykańskie drużyny ligi uniwersyteckiej – NCAA. Turniej rozgrywany jest tradycyjnie na słynnym polu East Lake Golf Club, w Atlancie, w stanie Georgia, na którym corocznie odbywa się również Tour Championship.

 

 

W czwartej edycji East Lake Cup zmierzyły się ze sobą po cztery najlepsze zespoły uniwersyteckie kobiet i mężczyzn. To jedyne tej rangi zawody golfowe, w których drużyny damskie i męskie rywalizują w tym samym czasie, na tym samym polu, w osobnych klasyfikacjach.

My zobaczymy turniej indywidualny kobiet i mężczyzn, rozgrywany w formacie strokeplay, który wyłoni Mistrza i Mistrzynię East Lake Cup. To runda strokeplay decydowała o rozstawieniu drużyn do kolejnego etapu – dwóch dni rozgrywek matchplay.

***

W East Lake Cup 2018 wystąpiło ośmiu półfinalistów Mistrzostw NCAA Division I, po cztery damskie i męskie drużyny Mistrzostw Narodowych.

Damska Dywizja zawierała: mistrzynie  – Arizonę, zdobywczynie drugiego miejsca – University of Alabama, oraz Stanford University z Albane Valenzuelą i University of Southern California (USC).

 

 

Męska Dywizja to: Mistrz NCAA – Oklahoma State University – z Viktorem Hovlandem i Matthew Wolffem, wkrótce zwycięzcami na PGA TOUR, zdobywcy drugiego miejsca – University of Alabama, oraz Auburn University i Duke University.

 

***

 

Rok wcześniej podczas Eat Lake Cup mogliśmy podziwiać:

Kobiety: Stanford University, Northwestern University, University of Southern California i Arizona State University.

Mężczyźni: University of Oregon, University of Oklahoma, Vanderbilt University i University of Illinois

 

Zwycięzcy z 2017 roku: 

Drużyna męska: Vanderbilt University

Drużyna damska: University of Southern California

Najlepszy mężczyzna: Will Gordon – Vanderbilt University

Najlepsza kobieta: Robynn Ree – University of Southern California

 

***

 

Relacje w Golf Channel Polska:

Czwartek 20.30 – 00.00

Piątek 9.30 – 13.00.

Komentuje: Jacek Person

 

 

Zapraszamy.

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni